Липсващи templates visual studio

Реших да си инсталирам unity да дидя какво мога да направя. Автоматично ми се изтегли и visual studio 2017 и си викам ок, пускам visual studio и гледам, че няма C#. Инсталирах C# от инсталатора и изглежда се получи, но ми липсва template-a за form application. Търсих в youtube, но не намерих адекватно видео което да ми помогне ???

За Unity не ти трябват тези temlate-и.
Правиш C# файл през Unity и го отваряш с VS 2017 (double click).

Да знам, но искам да мога да си ползвам и visual studio-то отделно все пак :slight_smile:

Не мога да помогна тогава. Май ще останеш с 1 език за програмиране по-малко :smiley:

1 Like

Пробвай да деинсталираш Visual Studio и го инсталирай отделно. Поне за мен, вградените инсталатори, никога не работят.

1 Like

Сега проверих, при мен го има form application-а. Не е под Universal, цъкни на Visual C# и трябва да се появи.

BTW: в настройките има дарк мод :+1:

2 Likes

И когато отида на c# го няма, но не е чак толкова фатално. Най-вероятно ако го преинсталирам ще се оправи, за момента ще си ползвам 2010 версията, която си я имам инсталирана от преди, просто новата предага малко повече удобства.
Все пак мерси за отговорите :+1: :wink:

Моята версия била 2015, сега забелязах :smiley:
Но едва ли е от това, вероятно не си инсталирал всичко. Виж при мене колко неща има:

и това е само в Classic Desktop tab-а

1 Like

Аз преди седмица теглих Visual Studio 3 пъти за един ден заради подобно нещо! :smiley: :smiley: Като го инсталираш трябва внимателно да избираш библиотеките, които ще ти трябват, затова пробвай да го деинсталираш и да го инсталираш пак като провериш кои библиотеки ще ти свършат работа. Късмет и дано съм помогнал! :blush: :blush:

1 Like

🤔