Охлаждането ми е прекалено THICC... help

IMG_20200807_114648 IMG_20200807_114705

Здравейте, искам да си ъпгрейдна RAM-та, тъй като 8GB явно е прекалено малко, но охлаждането ми е fatass и покрива втория ми слот (dual-slot, because of course it is -_-), what do?

Също така има ли значение ако пръчката, която има честота от 3600MHz, а аз купя друга, която е с по-малко MHz?

Знам, че е тъпо, но нали ако са различни марки също няма значение?

P.S. прощавайте, ако снимките са с лошо качество, просто съм некомпетентен и също така моля не обръщайте внимание на прахта.

1 Like

Ако още не си взел паметта, мисля че ако купиш такава без радиатор, няма да опира в охлаждането.
Вентилатора може да се мести нагоре, така че ако паметта не опира в алуминия, вентилатора ще може да се измести.
Най-добрият вариант е, ако захващането позволява, охлаждането да се завърти на 90 градуса, тогава няма да пречи на паметта. Вентилатора е възможно пак да пречи, но той може да се измести.

Препоръчително е да са с еднаква честота, но и с различна също биха работили, но е възможно да не работят в dual channel mode и да работят на по-ниската честота.

3 Likes

Тва не е ли са #Hardware (не съм редовен незнайно защо и не мога да я преместя там :smile:)

1 Like

fixed :wink:

2 Likes

🤔