Нови части за компютъра ми

Здравейте! Комютъра ми е на около 2 години и искам да ви питам какви неща да си купя за начало на “ъпдейта” на компютъра ми. Аз мисл, че за начало е най-добре за поднова RAM памета на 4 или 8 GB 4GB DDR4 2133MHz Crucial(66лв./ 122лв) (сегашната е 2x1GB), процесора от ADM Semprom 3200+ на Intel Pentium G4560 (143лв.) или Intel Core i5-7400(412лв.), видео картата от NVIDIA nForce 6150SE (6100-430) video adapter на Palit GeForce GTX 1050 Ti StormX(336лв.), хард диска от 160MB на 1TB 7200 rpm Seagate Barracuda Guardian (115лв.) и дали дънната ми пратка ще е подходяща за новите части, тя е alivenf6g-vsta, захранване от real power 350W на Segotep ATX-500W12 Bulk(34лв.)
Това са сегашните части на компютъра ми:
Дънна платка - alivenf6g-vsta
Захранване - real power 350W
Процесора - ADM Semprom 3200+
Видеа картата - NVIDIA nForce 6150SE (6100-430) video adapter
Хард диска - western digital 160gb
RAM - 2x1GB някаква куча марка
Охладител - amd foxconn 2zq99-200

Котията ми е с незнайно име :grinning: , но е от старите железни и се чуда дали ще се хване всичко.(По надоло ще има снимка)

Та основиня въпрос ми е дали тези части дето ще ги поднова става и ако може да ми предложите нищо друга.Ще ми трябва за да игря и да стримвам.
Бюджет до 500-700лв.

Благодаря предварително!

1. За 700 лв. няма да стане.
  2. Направо зимай нов

Идва сглобен. Не забравяй промо код G47

3 Likes

Батка и аз мислех да сменям части на моя за около 800 лева и с помоща на хората тук и доста ровене в нета стигнах до извода,че ако си взема нов за малко повече пари ще е доста по добре от колкото да вземаш нови части .

пс. TheEagleGamerBG е доста прав слушай какво ти говори пичагата ги разбира

3 Likes

Мерси пичове и няма да забравя G47

1 Like

@Pavkatabgg компа дето ти предлага @TheEagleGamerBG е точно за бюджета ти и е сглобен

1 Like

какъв ти е бюджета над 800 или под 800 защото предлагам този комп https://desktop.bg/grigs-siegfried-siegfried_2_rookie_intel_white- този е за 1000 а ето и един малко по скъп https://desktop.bg/grigs-siegfried-siegfried_2_rookie_white нямаше готов комп за 800 затова това са мойте предложения към теб.

1 Like

Това го говорихме бая тук:

btw конфигурацията която пратих по-горе е по-мощна. AMD X4 процесора е старичък и GTX 1050 TI > RX 460

аз лично с 500гб харддиск и почти свърши

1 Like

Ако си с процесор на AMD и минеш на INTEL трябва ново дъно.

Пък и ти реално ще смениш почти всичко в него. В повечето случай ако е толкова стар е по-добре да си вземеш нов и да запазиш стария за резервен или просто за ровене в нета. :wink:

3 Likes