Конфигурация за игрален компютър

Здравейте! Бих искал да помоля за помощ при копуването или сглобяването на на игрален комп.
Разполагам с бюджет от 1800-1900 лв.
До момента съм брейн стормил за това:
Кейс: 100 лв.
Видео Карта: GTX 1060 3gb: 500-600лв.
Процесор: Intel Core i5-7600K: 550лв.
Мобо: MSI H170 Gaming M3: 240лв.
Ram: DDR4: 225лв.
PSU: 500W-600W: 150лв.-200лв.
Куулинг система?
Въпросите ми са следните:

Каква е разликата му. видео картите GTX Palit, MSI и тем подобни?

1 вентилатор стига ли на видео картата?

Процесора повече ли е от колкото трябва, може ли да ми препоръчате друг който да е достатъчен за по новите заглавия:БФ1, ГТА5 и тн?

Матрицата ще поддържа ли процесора?
Захранване от 500-600 вата ще успее ли да захранва ли системата?

Трябва ли ми охладителна система тъй като ще играя високо изискващи игри.

Ще трябва ли да овърклокна системата, има ли негативни последици?

Моля дайте съвети. Мечта ми е да имам игрален комп от 3 години вече.

П.п. Ще мога ли да намеря в Бургас или Варна компания която да ми сглоби тази конфигурация. Ще ми искат ли много повече пари. Ще мога ли да си купя готов комп с близки параметри, готов ? Нямам 300 лв за уиндолс ако сам сглобявам и нямам драйвери. Какво да правя ?

прочети тук за повече информация

Аз бих изчакал до Април, когато ще излезнат Rysen 5 процесорите и VEGA видеокартите. Иначе за тази конфигурация, 600 вата ще са достатъчни (увери се, че е качествено), за GTX 1060 1 вентилатор ще стигне, но препоръчвам два или повече, дъното ще свърши работа, но ще му трябва BIOS update и няма да поддържа overclock, ако ще overclock-ваш най-добре си вземи воден охладител или огромен въздушен (noctua и be quiet! имат по един модел), процесора е перфектен за gaming, разликата между GTX Palit, MSI и тем подобни е производството на самата карта, няма да видиш голяма разлика между различните производители. Негативни последици на overclock са по-високи температури и (ако прекалиш в волтажа) намален живот на процесора.

Ето едно дъно което поддържа overclocking (малко по-скъпо е):

Въздушен охладител (увери се, че ще влезе в кутията):

Воден охладител:

За готова конфигурация:

Съжалявам, може да съм се изкарал по голям разбирач от колко съм. Истината е че напасвах частите според бюджета, така че бих искал да попитам дали с 200 лева по евтина конфигурация пак ли ще мога да играя всички игри на поне приемлива графика. Аз съм геймър и няма да правя нищо друго на компа освен игране. Това са парите които успях да събера зимния сезон и горе долу давам всичките за компа. Подсигурил съм се за почване в слънчев б но ще съм по сигурен с 200 лева.
Колкото до охладителната система не мисля че въобще ще мога да си я позволя на този етап.
Ако мога бих си взел готова конфигурация с Нвидиа тъй като е по лесно за справяне с драйверите благодарение на експириънс а и също така след уитчър 3 започвам да си мисля че девелъпърите работят с Нвидиа на ум.
Другото което е се надявах да ми кажете че ще е овъркил ако е само за игране и за това включих най високата летва и се молех за малко успокоение че може и за по малко. След 3 дена се прибирам в Бургас и мисля да обиколя Технополис и моловете да видя какво и за колко пари се предлага. Набелязал съм и пласико за кустъм конфигурация тъй като имат офис в Варна, нещо ще можете ли да ми кажете за тази компания ? Имах и 1 друго конфигурация на ум но тя не е пълна тъй като знаех че ще имам да допълня ако се наложи.

Ще направя ли грешка ако взема готова конфигурация от Технополис ?
Мога да си сглобя сам конфигурация но имам голяма пречка при софтуера тъй като не разбирам много нито от драйвери нито от операционни системи а и няма да мога да си взема сам уиндолс тъй като не знам по евтин от 250 лева а не искам да ползвам пиратска. Какво бихте ме посъветвали с всичко взето в предвид?
Благодаря за помощта !

П.п. не мисля да овърклоквам освен ако не се наложи. Тоест ако имам промпроблем с някоя игра. Също и за охладителя, може ли да стане нещо на компа ако няма охладител. Имам 1 месец “почивка” преди да отида в слънчев бряг и когато ще сядам ще играя по, 18 часа или повече.

За игране на игри от Windows няма да се отървеш. Това с Технополис според мен ще е грешка.

Ако се откажеш от overclocking можеш да спестиш около 100 лв със intel core i5 6500:

Понеже това е Skylake чип, дъното което си избрал ще работи и понеже не поддъжа overlocking, охладителя който идва с него ще свърши работа. Пък ако ти е шумен, винаги можеш да го смениш.
Това, че няма да можеш да overclock-ваш няма да е голяма загуба.

3 GB версията на GTX 1060 е малко по-евтина на 494 лева:

А каква е разликата му. тази видео карта и тази която първо споменах, не са ли и 2те 3гб ? Колкото до шума наистина нищо няма значение за мен стига да мога да играя новите заглавия, даже съм мислил да набъкам всичко в една стара кутия за 30 лева стига да успея да взема части с които да мога да цъкам.
Също така се притеснявам да не би когато поръчвам кустъм конфигурация да не ме прецакат с някоя калпава част.

Какво би ме посъветвал, да си взема частите и да отида в 1 сервиз където ще го сглобят и инсталират пред мен или да взема готов комп от някоя верига като Технополис или сайт като пласико с готов софтуер. Защо не предпочиташ Технополис ?

Защото, всичко се произвежда масово понеже са верига магазини. Плюс това, че цените им са малко по-високи от колкото трябва да бъдат. Ако можеш най-добре си го сглоби сам пък ако не можеш да се оправиш със софтуера, можеш да го дадеш на сервиз само да ти го инсталират. Ако имаш калпава част я връщаш по гаранция. За видео картата си прав. Ако си сигурен, че искаш nvidia можеш да свалиш на GTX 1050 Ti, която също е хубава карта:

Благодаря ! Можеш ли да ми препоръчаш червен кейс до 100лв. Има ли значение дали е отворен или не ? Тоест виждал съм кейсове които дори като са затворени можеш да видиш всичко вътре.
П.п. http://ecenter-bg.com/kutiya-case-atx-blade-bk-blade-black-usb3-0-2x120mm-fans
Тази добра ли е ще се побира ли всичко вътре?

Да, ще работи добре. Аз имам същата.

Съжалявам ако ставам досаден.
MSI H170 Gaming M3 матрица ще поддържа ли джй ти екса 1060 3гб. заедно с i5 7600k или ако не успея да взема този процесор, този който ти ми препоръча i5 6500. Също съвместими ли са всичките части като цяло ?

Всяка дънна платка поддържа всяка видео карта (освен ако не е на 15 години xD) И двата процесора ще работят с тази дънна платка която си избрал, но за i5 7600k, ще трябва да update-неш BIOS-а. Също така не нея не може да се overclock-ва, ако решиш по-нататък да го правиш.

Добър сайт, който можеш да използваш за да се увериш, че всички части работят правилно е https://pcpartpicker.com/

А как се ъпдейта биос ? В сервиз където ще ми инсталират операционната система и драйверите ще могат ли ? Също така можеш ли да ми препоръчаш рам ддр4 ? Чувал съм че ми трябват 16 ГБ рам, мисля https://www.pazaruvaj.com/ram-pamet-c3577/kingston/8gb-ddr4-2133mhz-hx421c14fb-8-p266413611/ 2 такива но ще трябва да дам 300 :frowning:

Ако знаеш какво правиш и не се паникьосваш не е толкова трудно. Най-вероятно ще могат, но първо ги питай за всеки случай. Ако го правиш сам много внимавай да не сложиш грешен BIOS, иначе ще имаш една много скъпа изтривалка за обувки.

Туториал за флашване от MSI:

Благодаря много братле, с твоя помощ съставих всичко. Моля те, когато ти е удобно само да прегледаш това, наистина ще съм ти много благодарен.
Главно не знам дали 600 вата захранване ще стигне и ако можеш да ми кажеш дали ще е съвместимо всичко, тези два въпроса най много ме притесняват. Опитах чрез сайта но не успях сам, ще мъча сега отново. Пак благодаря. Ако си това лято в слънчака ще ти се отплатя щедро.

Hardware:

Кейс:
ATX Blade Black:
http://ecenter-bg.com/kutiya-case-atx-blade-bk-blade-black-usb3-0-2x120mm-fans
58 лв.

Видео Карта:
GTX 1060 3gb:

530 лв.

583лв.

Процесор:
Intel Core i5-7600K:
http://m.ardes.bg/product/intel-core-i5-7600k-3-8ghz-bx80677i57600ksr32v-86131?utm_source=pazaruvaj.com
554 лв.

Intel Core i5-6500:

428 лв.

427 лв.

Матрица:
MSI H170 Gaming M3:

235 лв.

Рам:
RAM ПАМЕТ KINGSTON HYPERX FURY 16GB(2X8GB) DDR4 PC4-19200 2400MHZ CL15 HX424C15FBK2/16, KIN-RAM-HX424C15FBK2/16:
https://mallbg.com/RAM-памет-Kingston-HyperX-Fury-16GB(2x8GB)-DDR4-PC4-19200-2400Mhz-CL15-HX424C15FBK2-16-KIN-RAM-HX424C15FBK2-16_74066.html
288 лв.

Захранване:
CORSAIR BUILDER SERIES CX 80+ BRONZE, 600 WATT, ATX, EPS12V, PS/2, POWER SUPPLY, EU VERSION - CP-9020048-EU:
https://mallbg.com/Захранване-Corsair-Builder-Series-CX-80-Bronze-600-Watt-ATX-EPS12V-PS-2-Power-Supply-EU-Version-CP-9020048-EU_35113.html
180 лв.

HDD Памет:
1TB WD AV-GP, SATA 6Gb/s, 7200rpm, 64MB:

93 лв.

DVD Записвачка:
LG GH24NSD1 INTERNAL DVD-RW S-ATA, SUPER MULTI, DOUBLE LAYER, BARE BULK BLACK - GH24NSD1.AUAA10B:
https://mallbg.com/Записващо-устройство-LG-GH24NSD1-Internal-DVD-RW-S-ATA-Super-Multi-Double-Layer-Bare-Bulk-Black-GH24NSD1AUAA10B_70096.html
28 лв.

1840 лв. С i5 6500
1966 лв. С i5 7600K

Software:

Microsoft Windows 7 или 10
250 лв.

Видео Карта GTX 1060 3gb

Процесор i5 7600k или i5 6500

Матрица MSI H170 Gaming M3

Рам KINGSTON HYPERX FURY 16GB(2X8GB) DDR4 PC4-19200 2400MHZ

Захранване CORSAIR BUILDER SERIES CX 80+ BRONZE, 600 WATT, ATX, EPS12V

Hdd памет 1TB WD AV-GP, SATA 6Gb/s, 7200rpm, 64MB

Тази версия на MSI видеокартата е малко по-евтина и е буквално същото нещо:

Захранването, ще стигне дори със I5 7600k, даже ще можеш да си вземеш по-мощна видеокарта по-нататък и няма да имаш проблеми. Имай в предвит това което ти казах за BIOS update-а и overclock-ването. Всичко е съвместимо.

P.S няма да съм в слънчака. От две години ходя само на Гърция. :slight_smile:

Успех!

Ако няма да го слгобяваш сам и да спестиш пари, защо направо не го поръчаш от десктопа? Там поне ще ти го сглобят ще му сложат Win10 и ще му пуснат един бенчмарк за няколко часа да са сигурни, че няма проблеми с всичко. Внимвай с тия сервизчета дето се крият по гаражите, че аз като бях малък ише доста големи скамъри. :slight_smile:

2 Likes