Покажете вашата конфигурация

Ех как ме изпревари :joy:

@bumtras
@iprogramforfood

Да, но от въздушното няма шанс да текне вода (знам, че е много рядко, но човек никога не знае), пък и дори да спре вентилатора, пак имаш една плочка метал да поема топлина (не е много, но пак по-доре в стравнение с това какво остава като ти спре помпата на водното).

Следиш си температурите и гледаш, че процесора ти е на 90 градуса и си взимаш ново, това става :smiley:

Вентилатора се сменя… И то за 20-30лв макс… Докато помпата е повече зор и пари… В някои случаи не може…

Прав си!
И двете имат предимства и недостатъци.
Помпите са малко по-шумни и вероятно бързо ще се усетиш какво става, ако спре.
Също ако спре помпата, в блока на процесора ще остане малко вода, която ще го задържи за кратко, но не колкото въздушното, понеже през него ще минава малко въздух от другите вентилатори.

Тва е същото като дали да си вземеш Лада или нов Мерцедес :slight_smile: Ако се развали ладата за 50-100лв ще я оправиш, ако се развали Мерцедеса ще ти излезне много повече, но не всички карат Лади нали? :slight_smile:

Питах просто, защото съм чувал, че повечето хора избират две. Не съм казал, че е лошо, интересно ми беше дали има някаква разлика. :blush: :blush:

Ако трябва да дам точна причина защо - конфигурацията дойде с 2 плочки по 8ГБ и в последствие добавих още 2 :slight_smile:

Ами ако си го беше взел с рам на Corsair сега можеше да си купиш само RGB без памет :joy: :kappa:

тъъ так
майта периферия е
мишка: Безжична на L star за 10лв
слушалки: на не известна кйтаиска марка за 15лв пише само Gtuccl
Монитор: 32 инчов LED телевизор sang 32114 Smart купен през 2014 за към 300лв с уникално висока резолюця HD READY 1366 x 768
Клавиетура: отново не можах да намера нищо в google пише само hip купена за 12лв
Компютър
процесор: AMD Ryzen 2700
Дънна Платка: ASUS PRIME x370-pro
Видео карта: MSI GeForce RTX 2080 VENTUS
Рам памет: 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz ADATA XPG D10
Захранване: Zalman ZM-700GVM
Хард диск 1: 1TB 7200 rpm Seagate Barracuda Guardian
Хард диск 2: не знаен модел 500gb
Хард диск 3:отново не знам модел 160gb
старият ми 1tb хард диск предаде духът си на сатаната ден преди да си взема частите за новия компютър :c

Плазмен телевизор :wutface::wutface::wutface:
Това нещо е отвратително за игри и сигурно харчи ток колкото целия компютър. :neutral_face:

еми провери LCD TV SANG 32114S | Телевизори | TV, Видео и Gaming | Технополис БГ :smiley:

Пише че е LED, що излъга, че е плазмен :neutral_face:

Супер си ама направо е грехота тази 2080 да я караш с такъв монитор/телевизор :smiley:

Като жяло за плочките рам има някой прожесори които работят по добре с дуал ченъл рам

Всички процесори работят по-добре с quad channel RAM, ако го поддържат. Колкото повече канали, толкова по-добре. :wink:

Когаро тествахме AMD-та в сервиза тогава на quad channel 4x8 2933mhz тестовете не бяха същите каквито очаквахме бяха с много по-малък резултат… Като сложихме 2x16mhz 2933mhz… Всичко беше ок… Питахме във форуми и отговора беше, че AMD върви най-добре на dual channel… Ryzen 7 2700x беше процесора който тествахме

В спецификациите на процесора пише: “Memory Channels: 2” :wink:

Моя траш :Д
Процесор: Intel core i5-7500
Дъно: Gigabyte GA-B250M-DS3H
Рам: 1x8gb ddr 4 2400mhz kingston
Видео: Вградения траш на интел засега
Захранване: Zalman ZM600-LX
Xард: олд скул Seagate
Монитор: AOC G2460VQ6
Мишка: Logitech G102
Клавиатура: Genesis RHOD 400 RGB

:wutface::wutface::wutface:
What’s wrong with people this days

Разбирам да го ползваше за видео обработка или нещо от сорта, но на десктопати виждам само игри и един фотошоп, а и имаш геймърски мишка и кравиатура.
Какво ще кажеш в своя защита???