Получих накъсване на картината и търся помощ😭

@Gothika_47 Взех си 144hz монитор и открих че получавам накъсване проблем е че монитора поддържа amd freesins а аз има nvidia карта искам да fix на проблена и да се насладя на 144hz овия монитор xf240h на който готика направи ревю

Едвали проблема е free sync-а и какво точно представляват тези накъсвания, можеш ли да обясниш по-подробно?

Няма как. AMD Freesync работи само с видео карти на AMD. Nvidia ползват Gsync, но мониторите им са по-скъпи. В момента и аз имам същия проблем като теб, защото съм с този монитор, но видео картата ми е Nvidia 1080 Armor и не мога да си ползвам FreeSynca. :frowning: Явно ще капвам игрите на 60 кадъра ако нямам стабилни 144.

@Gothika_47 A при мен дори като локна кадрите на 144 пак получавам лек скреен теаринк явно ще карам по този начин и по нататък ще си взема amd RX570 ако намеря решение ще напиша тук

1 Like

Има слухове, че Nvidia щели да правят софтуерно решение на проблема, така, че техните карти да могат да се възползват от Freesync, но дали е истина и кога ще стане никой не знае.

🤔