Конфигурация дали всичко е съвместимо и дали са добре подбрани частите

имам и 4 харда 2 Western Digital, 2 Seagate barracuda

Мисля да записвам клипове, да стриймвам, да обработвам. Ще играя игри като Battlefield Bad Company 2, Fortnite, Dead by Deadlight. И сега тези, които ще излизат и искам да играя са State of Decay 2, Dark Darksiders 3.

3 Likes

Понеже ще работиш много с видео, трябва да се целиш за повече ядра. На AMD Rysen процесорите са супер затова!

Този процесор и дъно са 242 лева по-евтини и като цяло по-добри за теб.

Тези 242 лева можеш да ги вкараш в по-добра видео карта като тази:

Всичко останало може да остане същото. Само за охладителя на процесора трябва да вземеш това:

1 Like

Все пак ще трябва да сменя рамта, защото всяка дънна платка в сайта има пише кои рам памети мога да слагам

Не, няма да трябва. Дъното поддържа DDR4-2133 Mhz памет.

не защото като вляза в сайта и отида в msi на платката и има с какви памети работи ако не съм прав направо вземам hyperx 8gb 2400mhz

Попринцип това е паметта с която е тествано дъното и е 100% сигурно, че ще работи. Това не значи, че друга памет няма да работи. В моя комп имам 3 плочки рам и трите от различни производители и работи супер. Но за още 8 лева според мен си струва тази на HyperX, понеже Rysen обича бърза рам.

И ще ми останат пари за по-хубаво захранване тъкмо сигурно тей кат гледам ако бачка кода

Ако можеш си вземи още един вентилатор за Noctua охладителя за всеки случай.

този от кутията не върши ли работа, може и да сменя този от кутията.
И не мисля да овърклоквам

Ако не мислш да овърклокваш би трябвало да е ок и така. Пък и ведтилатор винаги можеш да добавиш.

1 Like

трябва с този охладител да си го сменя, защото другия не подържа AM4, което ми трябва

мхм, аз понагоре сложих това, но незнам дали го видя.

е това мисля, че няма да има значение ако самият охладител не е предназначен за AM4 и го няма записан U14S А U12S

Той е един и същ, просто 2-рият, който постна вече я има тази джаджа за AM4.

Значи ако взема джаджата за U14S няма да има проблеми ли

Да, но ще трябва да се занимаваш да я сагаш, докато NH-U12S SE-AM4, вече я има инсталирана.

1 Like

@Gothika_47 какво мисли за променената конфигурация според теб дали ще загрява :yum:

Ryzen с RAM с толкова ниски честоти - НЕ!

1 Like

ами с каква. то май няма само да ми е толкова добър фпс от това ако съм по-големи

а тези http://www.gplay.bg/памет-kingston-hyperx-predator-8gb-2x4gb-ddr4-3200mhz

🤔