Компютърна конфигурация за около 800 лв.?

Тъй като скоро ще си купувам нов компютър, бих искал да ми препоръчате части. Аз съм си направил конфигурация, която е около 800 лв. Ако можете да направите друга по-добра конфигурация за същите пари ще съм доста благодарен. И тъй като знам, че всеки ще препоръча различно според коя компания му допада повече (AMD/Nvidia/Intel), ще ви помоля да сте напълно субективни.

Конфигурацията, която направих аз:

• Дъно: Asus M5A78L-M LE
  • Процесор: AMD X6 FX-6300
  • Видеокарта: Sapphire Radeon RX 460 2G D5 OC Single Fan
  • RAM: 8GB DDR3 1600MHz GOODRAM
  • Хард диск: 1TB 7200 rpm Western Digital Blue
  • Захранване: Deepcool DA500
3 Likes

За какво мислиш да го използваш?

Да бе верно кажи какво мислиш да правиш на него. :smiley:

Главно ще го използвам за игри и програми. Тъй като се занимавам с музика, ще използвам програми, като FL Studio и различни Audio Recording Softwares. Но искам и да разцъквам игри, например CS: GO, League of Legends, GTA 5 и т.н.

Направих още една конфигурация:

• Дъно: Gigabyte GA-H110M-S2
  • Процесор: Intel Pentium G4560
  • Видеокарта: Sapphire Radeon RX 460 2G D5 OC Single Fan
  • RAM: 8GB DDR4 2133MHz GOODRAM
  • Хард диск: 1TB 7200 rpm Western Digital Blue
  • Захранване: Deepcool DA500

Мен лично ми е странна тая игра. На моя комп кадрите падат до 30 а не играя на макс. На някакви мега здрави компютри я пускаме и пак и падат кадрите. Много странно.

Иначе тоя Intel Pentium G4560 нищо не ми говори в момента и трябва да го видя. :smiley: Иначе разгледай има сайтове дето показват как вървят различни игри с различни чаркове и виж най-важните си игри.

1 Like

Изглежда добре. Само за видео картата бих казал, че GTX 1050 Ti си струва повече, но пък е 100 лева по-скъпа.

За сравнение 1050 Ti в The Witcher 3 вади допълнителни 5 fps което е малко, но зависи и от играта. В Crysis 3 разликата е 12 fps. 1050 Ti също така има и 4 GB памет което ще е по-добре новите игри, които ще излизат.

За пълно review https://www.youtube.com/watch?v=2FanX70_CRE

За програми като FL Studio, бих казал че е добра идея да вземеш 16 GB RAM, но не е задължително.

1 Like