Шумен компютър и фпс дроп

Имам малък проблем компютъра почна много да шуми и игрите не вървят толкова добре колкото преди, проверих градусите https://imgur.com/a/H8Df1 добре ли са? И какво е това Tj. Max което е на 100 градуса?

Изглеждат добре. Ако можеш прати и градусите на видеокартата, когато е натоварена.

Tj, или Tjunction Max, е максималната възможна температура на която процесорът може да работи преди започне да се забавя, за да предотврати повреди по процесора.

Как да видя градусите на видео картата?

Използвай MSI Afterburner. Не е само за overclock-ване.

Същото така мисля,че ми трябва Биос update, но незнам как да го направя…

Не бих го препоъчал, особено с всичките update-и, които от intel пускат в момента. Има слухове, че карат някои компютри да станат нестабилни и да се рестартират когато си искат.

Ако незнаеш как да го направиш, по-добре недей понеже ако нещо стане по време на update-а, може да превърнеш дъното си в доста скъпа постелка за врата.

Ами добре, освен да overclock-на видеото и процесора?

Внимавай като overclock-ваш видеото, а за процесора, не мисля, че твоят го поддържа.

Какво имаш под внимавай? Какво точно да го направа(overclock-на) за да не направа нещо грешно?

Най-вече, нимавай като пипаш волдажите.

Това е за други видео карти аз съм с Gigabyte Gtx 1050 Ti

Да, но пак е от Pascal архитектурата.

По-добре да не я пипам, и по скоро да изчакам до март ако паднат цените за ново PC.

1 Like

Няма проблем да си клокваш картата ако пипаш само Memory и Core честотите. НЕ ПИПАЙ ВОЛТАЖИТЕ! Също така трябва да намериш оптималните настройки, защото може да вземе да ти крашва по време на игри, ако си я клокнал прекално много.

Относно биос ъпдейта ти препоръчвам да го правиш САМО, ако има нещо което е развалено в момента и знаеш, че с ъпдейт ще се оправи.

Относно шума, вземи си изчисти компа от прахуляци, също така може и някой вентилатор да си е заминал, отвори го и виж от къде идва шумът.

Как да намера оптималните настройки? с Гтх 1050 ТИ съм

Дигаш малко, пускаш бенчмарк и гледаш дали всичко е точно повтаряш тази стъпка докато не вземе да крашва, след което връщаш назаде.

1 Like

Самият краш като пуснеш играта ли става или може и след 20-30 мин. игра?

Може, но ако не пипаш волтажите, няма да стигнеш много по-далече от където GPU Boost 3.0 ще те закара.

И двата варианта са възможни. Ако видиш че крашва връщаш назаде малко клока.

Сложни работи са това :smiley: по-добре да си играя с по-маллко ФПС.

🤔