Не мога да инталирам драйвер за телефона на лаптопа

На лаптопа ми отняколко мееца не мога да си свъжа телефона с USB. В device manager-а изписва ще няма драйвер. Пробвах какво ли не: чрез ъпдейтие на windows-а, с drvier booster, ръчно теглих и инстлирах драйвери на лаптопа, пробвах дори с преинсталация на лаптопа и връщане на фабрични настройки на телефона нищо не помогна не помогна.
Лаптопа е lenovo y50-70 (с i5 4210H версията) - Windows 10 с инсталирани последни ъпдейти
Телефона е Xiaomi redmi 4 Pro/Prime
Преди да започнат изкзванията от рода “телефона е китайски за това е така” телефона няма проблеми със свързването към други компютри.
Използвам оригиналния USB кабел.
Предпочитам да си използвам удобството на USB кабела когато ми трябва да прехвърлям някакви файлове към телефона и обратно макар, че има сумати начини това да стане и без USB кабел.

Значи методът е много прост.Чуй какво правиш:
Настройки -> За устройството -> Софтуерна информация -> Натискаш 5/6 пъти „Номер на компилация“ -> Връщаш пак във настройки и ще ти излезне „Опции за разработчици“ -> Цъкаш на Включено -> OEM отключване и USB поправки.Слагаш във лаптопа, чакаш да се свали автоматично драйвера и си готов.

@IulianiTy Малко ме съмнява да стане така.
@maskata103 Битрябвало Windows сам да си инсталира драйверите. Пробвали с друг USB порт (примерно на гърба на компа)?

Знам че е тъпо ама съм длъжен да питам, когато си свържеш телефона цъкаш ли опцията да прехвърляш файлове от телефон?

1 Like

@IulianiTy само не намерих тази опция “OEM отключване” но не помогна останалото опитвах и преди.

@bumtras да би трябвало сам да си го намери но не го прави. Обиколих всички USB-та. Ефекта е същия няма драйвер.

@iprogramforfood не е тъп въпроса трябва да се питат тези неща и отговора е да.

Пробва ли се когато свържеш телефона той да е отключен

@maskata103 Пробвай това дето съм написал в тази тема:

Нищо не помага. Не намира драйвер и толкова. :frowning:

• Други телефони работят ли на лаптопа?
  • Можеш ли да пратиш скрйншот да видим точно какво излиза?

Пробвах с lenovo A6000 и sony xperoa tipo. Отново не намира драйвер.received_2062147994015843received_2062147424015900

Много интересен случай.
Сигурен ли си, че USB-тата работят. Други USB устройства, като мишки, клавиатури, флашки и т.н., работят ли?
Пробвал ли си с друг USB кабел?

Да останалата периферия работи без проблемно. Usb2.0/usb3.0 без проблеми - всичко. Колкото се отнася до usb кабела и той работи. Тествах телефона с него на друг компютър няма проблеми ( прехвърля без проблем файловете там). Само на моя лаптоп няма драйвер и толкова.
Обикалям из форумите гледам видеа нищо не помага. Инсталирам ръчно драйвери не сработват. Започвам да се съмнявам в windows-а че той нещо не е натед или липсата някоя настройка.
Не знам вече какво да правя :frowning:

Ами, не се сещам друго.
Успех! :slight_smile:

До преди малко си писах с подръжката на Майкрософт и стигнахме до извода, че windows-а ми не е с последен ъпдейтнат макар че ъпдейтора казва, че е :smiley: .
Моя е с версия 16299.192, а последния 16299.214 и ми дадоха MediaCreationTool да го ъпдейт на. Ще пиша какво е станало след ъпдейта .

• Edit 17.02.2018г.
    Отговор беше преинсталция на лаптопа с Windows 10 Pro вместо Windows 10 Pro N.
1 Like

🤔