Конфигурация до 1600лв

Кратко и просто: Предпочитам Intel и Nvidia. Ако можете да ме убедите към AMD, давайте :smiley: Цената включва само PC. Може някой лев отгоре до 1650 ако си заслужава :slight_smile:
Благодаря предварително!

За какво мислиш да го използваш?

За игри много ясно :smiley: и за някакво стриймче с OBS

Така или иначе ще го взимам след 2+ месеца… може цените да паднат… Не съм много наясно с пазара в момента, но разбрах че ги купували като топъл хляб…

Да. Купуват видеокартите и RAM-та като топъл хляб, така че сега няма смисъл да се сглобява. Даже и след два месеца незнам какво ще е положението.

btw какви части имаш?

1 Like

Имам един древен комютър с e2200 2.65 ghz OC 3gb ddr 2 80 gb хард (33% здраве)
120gb хард (0% здраве чакам го да пукне тея дни) GeForce 8400 gs 256mb ddr 2 350w захранване + разбита кутия

1 Like

Периферия си имам… Затова ми трябва само компютър

1 Like

Ок. Да разбирам, че нищо няма да се използва от сегашният ти комп.

Незнам какво, че стане с цените на видеокартите, но това което можеш да направиш е да купиш комп с новите Rysen процесори с VEGA вградени видеокарти. Идеята е, че тази конфигурация може да те изкара до пададето на цените, когато можеш просто да пъхнеш видеокарта и да си готов за действие. Въпреки, че се водят “вградени графики”, имат мощността на една GT 1030, която не е кой-знае какво, но игри като лига, CS, Dota 2 и други по-леки заглави, няма да е проблем на 1080p.

Тук можеш да видиш как ще се справя:

2 Likes

+1 за Rysen процесори с VEGA… Евтино и добро решение за по-леките игри разбира се… а наистина след време му слагаш една добра видео карта и летиш :slight_smile:

3 Likes

Е то хубаво ама с какъв Ryzen да е…

1 Like

Така или иначе ще се взима на изплащане… след 2 месеца ще мога да взема компютър, затова мисля да е наведнъж… вече като чуя интегрирана графика и ми става лошо :smiley: 8 години съм ги прекарал на интегрирана и знам че като напъна я напъна и почват сини екрани и прочие…

1 Like

Гледам Курниците с 1050ti и ryzen са по 1600лв… подобен курник с i5 е на същата цена

1 Like

1 Like

Може да забавя с 1 месец и да си купя i3 + 1060… Тъкмо лятото вместо на море пред щайгата :smiley:

Според мен AMD Ryzen 3 2200G е по добър от i3-7100

AMD Ryzen 3 2200G - 217лв.
Intel Core i3-7100 - 223лв.

Вече ,ако си решил твърдо да е Intel е друг въпрос…

Ето ти и Benchmark и сам прецени…

1 Like

Е… конфигурацията се предлага с AMD видео, за него какво ще кажете? Или да се направи с 3 2200G и Gainward 1060 6gb( смесица на двете конфигурации?

1 Like

1 Like

Това също ме бута към amd-то и 1060-ката.
Предпочитам Nvidia-та понеже има Shadowplay :slight_smile:

1 Like

Пачовете и сега не ги ползвам, но като че ли тази конфигурация с Ryzen-а 1060ката е отлична за парите си - 1800 лв… ще се бачка още някой месец…

1 Like

https://www.ioncomputers.bg/product/14754/geymarski-kompyutar-ion-s-protsesor-intel-core-i3-8100-i-video-karta-gtx1060-podarak-dzhoystik-canyon.html с 200 лева отгоре, но забавянето ще си заслужава

1 Like

🤔