Съвет за избор на процесор и видеокарта!

Здравейте, понеже ще си сглобявам компютър и съм избрал процесор Ryzen 7 1800X и видеокарта GTX 1080! Въпросът ми е - според Вас, да си взема Ryzen 7 1800X или да изчакам следващата седмица да излязат 2-ро поколение райзени и да си взема Ryzen 7 2800X, за който обаче ще трябва друг чипсет и ще са бая скъпи? Вторият ми въпрос е - да си взема GTX 1080 или GTX 1070Ti (по-бърза е от 1080)?

Няма да трябва. AMD от бая време повтарят, че новите Rysen-и ще поддържат старите дъна, само някой функции като XFR 2.0 няма да работят. Ако изборът е между 1800X и 2700X (няма да има 2800X, поне засега), аз бих взел 2700X, като цена би трябвало да е като на 1700X, когато излезе (в амазон има 2700X за 329$,

ако трябва да гадая в България ще е към 700 лв.). От друга страна виш какво имат и Intel, за gaming едва ли 2700X ще е по-добър от 8700K. А дори и да не се занимаваш само с игри, примерно в Adobe Premiere Pro, I7 8700K е доста по-бърз от Rysen. Също ако се занимаваш с виртуализация, Rysen-ите още имат някои проблеми, които се надявам да са оправени с 2000 серията. Така че ако не ти е нужен специялно Rysen процесор, виж какво имат Intel.

1070 TI, не е по-бърза от 1080, ако я клокнеш можеш да я стигеш и дори да подминеш 1080, но не с много, от друга страна можеш да клокнеш и 1080. Като гледам няма голяма разлика в цената, така че аз бих казал взимай 1080.

Процесора ми трябва главно за обработване на видеа, стрийминг и игране на игри! За това че 1070Ti е по-бърза, специалистите от фирмата на баща ми така споделиха с мен. Докато дойдат новите второ поколение процесори в България ще мине време, а не искам да е от Amazon, поради гаранцията

Гледал съм ги, но предпочитам да имам малко повече ядра, за рендъринг на клиповете!

Но, мисля да взема Ryzen 7 1800X, понеже 8 ядра с Hyper Threading ще са ми достатъчни, а относно видеокартата, ще мисля!

Отностно рендърването, коя програма мислиш да използваш? Имай предвид, че повече ядра не винаги значи че клиповете ще се рендърват по-бързо. Не всички програми за редактиране са добре оптимизирани за много ядра (колкото и странно да звучи) Ако мислиш да използваш Adobe:

Това за амазон го казах, като за някаква база за цена.

За стрийминг, са буквално еднакви, 1800X е една идея по-добър.

Sony Vegas 13 PRO

По-добър от 2700X?

Може би, никой незнае.

Под :

Имах предвид, него ли имаш предвид?

Не. Имам предвид 1800X.

Една идея по-добър от кой?

8700K. Забравих да го сложа.

Да си знаете, пише се ryzen, не rysen

🤔