Имам сериозен проблем с преинсталацията и ресетването на лаптопа ми!

Здравейте, имам лаптоп Toshiba Satelite Click Mini L9W-B и се опитвам да го преинсталирам…, НО, като вкарам флашка с Windows 7 и 8.1, изобщо не ги зачита като инсталациони флашки, като сложа флашка с Windows 10 стига до началната стъпка (избирането на клавиатура, час и език) и забива лаптопа. През сетъпите не мога да го направя. Също лаптопа не ми позволява и да го ресетна, понеже би иска BItLocker Key който въвеждам, но нищо не става. В момента и C-то ми е в критично състояние, както и Windows 10 Upgrade-ъра не ми дава да го ъпдейтна, понеже ми иска 8GB място, а аз имам само 5 свободни, понеже лаптопа е с HDD от 25GB. Незнам вече какво да направя, ако някой може да помогне с нещо, ще съм му доста благодарен!

И при мен ми се беше случило веднъж да не ми отчете флашката… ето както направих аз:

Сложих на флашката Linux примерно Ubuntu инсталирах го ( около 15 мин. ) и чак тогава пак преинсталирах Win7…

Ubuntu ми разпозна флашката ,а стария Win7 не…

Занимавка е знам ,но спаси положението :slight_smile:

Пробвай с друга флашка или по стара версия на Windows и после просто Update…

Пробвах! Дори и Ubuntu пробвах, ама нищо…! Мен WIndows 10 Ми го отчита, но още на първата стъпка лаптопа забива!

Дори и Ubuntu не разпознава така ли? Това е странно…

Пробвай в биоса да дадеш настройките по default защото може от предишният Windows да са се насрали нещо!

Пробвай да сложиш флашката на друг порт

Аз имам един USB порт и един MicroUSB порт! И от двата пробвах, но…

Всичко си е Default и да, нито една версия на Линукс не разпознава

Струва ми се, че решението е единствено да сложиш хард диска на някой друг компютър/лаптоп, да инстслираш Windows-а от него и да върнеш хард диска обратно.

Проблемът е че то е на половина таблет и харда му е един запоен чип :stuck_out_tongue:

Чак сега проверих да видя за какво става въпрос. Просто като си написал в заглавието на темата лаптоп, автоматично помислих, че е от класическите.

Пробва ли да ъпдейтнеш BIOS-a?

Пробвай така… веднъж на един лаптоп го направих защото не му работеха USB-тата ( хардуерен проблем )
един съвет само за EasyBCD намери в нета версия 2.2 иначе на по-новите прави парчета селектването на boot.wim ( поне при мен беше така миналата година ) може да са го фикснали вече… Успех :slight_smile:

Това също си струва да се пробва, но първо провери за BIOS ъпдейти и виж дали “secure boot” опцията е изключена. :wink:

Изключена е!

Не съм пробвал

Ама на мен ми работят USB-тата, ама ще го пробвам това :wink:

🤔