Мишката ми засича/Имам проблем със мишката

Когато включа да играя някоя игра мишката започва да засича,не се движи плавно!Мишката ми е Magic Eagle/модел:HV-MS801

а използваш ли пад? Виж да няма някое косъмче или боклуче на лазера… аз имах подобен проблем скоро :slight_smile:

не ползвам пад.с какво да почистя лазера ?

и на мен ми го прави от 1 седмица иначе преди си беше добре,също съм със windows 8.1

Зависи от мишката ако мауспада ти е шарен може да се държи странно. Другата опция е кабела ти да прекъсва. :slight_smile:

мишката ми е чисто нова и не използвам пад

купех си я преди 2-3 седмици

долу-горе започна да ми засича преди 1 месец и затова си купих нова мишка

Пробвай на друг компютър дали пак засича… ако не тогава да го мислим нещо софтуерно… Аз моя лазер го изчистих с духване на самия лазер и като се загледах имаше едно косъмче… махнах го и си заработи пак…

Нямам друг компютър на който да пробвам дали засича :frowning:

Само и единствено при игране на игра ли се случва това или понякога става и при сърфиране в интенет, работа с програми и т.н.
Също, при коя игра се случва това?

само при игри/слъчва се при много игри примерно:Far Cry 5/Paladins/CS GO/и при много други

също погледнах към лазера и нямаше никакви мръсотии

Ако искаш си вземи пад… може да реши проблема ,а ако не го реши тогава поне ще си имаш пад за следващата мишка… В игрите местиш мишката рязко и явно не може лазера да отчете толкова бързо движение без пад… пробвай докато браузваш в интернет примерно да движиш мишката много бързо наляво надясно и виж дали пак ще “сече”… пробвай също различен DPI

1 Like

Мишката не я движа бързо,а бавно .Иначе когато браузвам не засича пробвах с друг DPI и пак засича .
Аз нямам пад защото не ми трябва тя не ми засича вече около 1 месец и половина иначе преди не ми засичаше.И си купих нова мишка и пак засича .Смених също USB-тата и пак засича .

Също рестартирах компютъра отново засича .

Щом си купил нова мишка и пак засича значи говорим за софтуерен проблем… може да е всичко от драйвъри до целия Windows… ако някой друг има идея да сподели ,иначе отиваме към преинсталация :confused:

Еми…Лошо че трябва да го преинсталирам :frowning:

Спомням си, че преди време имах подобен проблем с GTA V. В настройките имаше нещо от рода на “Input method” (или нещо такова) и когато го оставех на Direct input мишката се движеше най-плавно.
@Vasko Не знам дали твоя проблем има нещо общо с това, но виж в игрите дали няма такава настройка.

Ок.Благодаря :smiley:

🤔