Лаг на мишката в игрите

От време на време забелязвам че мишката ми почва да лагва при повечко натоварване на компютъра! А това много ми пречи в игрите! Примерно съм във Fortnite и по едно време мишката все едно спира да работи и не мога да контролирам ейма си, тотално отказва и това се случва за около 10 секунди. Това се случва и в други ситуации на натоварване. Не знам от какво е проблемът. И преди ми се е случвало. Ще се радвам ако ми дадете предложения за това какъв може да е проблемът. (Имам съмнения че може и да е от процесора) Ето моята конфигурация:

CPU: Intel Pentium g4600
GPU: Nvidia GeForce GTX 1050ti
1 плочка 8GB RAM
HDD 1 TB

0 Likes

Кажи каква ти е мишката и дали си пробвал друга мишка.
Но преди това прочети тази тема.

0 Likes

Смисъл смених две мишки не е това. Иначе мишката ми е CANYON CND-SGM6N

0 Likes

Сигурен ли си, че лага идва от мишката, а не от играта? Във Fortnite курсора не се вижда, понеже мишката контролира героят ти, как разбираш че лагва мишката?
Следиш ли си FPS-а? Във Fortnite има настойка, която ти го показва, не ти трябва програма за да го видиш.

0 Likes

То като спре мишката героя вече не може да се „оглежда” и съм сигурен че не е от играта тя ми върви с 100+ FPS

0 Likes

Чакай сменил си мишките и пак ти прави проблем така ли?

0 Likes

Да прави много е гадно!

0 Likes

Пробвай това

0 Likes

Аз пък имам хардуерен проблем с тази мишка който е, че това в което седят тежестите не се прибира добре на мястото си и ми повдига безименния пръст. Как да го оправя?

0 Likes

Нито знаем къде са ти тежестите на мишката, нито как се затварят, нито къде си държиш пръста. Как очакваш да ти помогнем? :thinking:

0 Likes

Мишката ми е същата като на човека по горе дето казва че лагва.

0 Likes

Идеята беше да дадеш някакви снимки или нещо. Може просто механизма, които ги захваща да не работи?

0 Likes

canyon

0 Likes

Явно механизма е отказал по една или друга причина. Нямам мишката за да я видя и да ти помогна. Ако си сигурен, че е дефект може да я смениш ако е в гаранция.

0 Likes