Сериозен проблем!

Здравей те от известно време имам сериозни проблеми с компютъра и не мога да ги оправя каквото и да правя! Докато играя игра компютърът се изключва и включва сам, но не зарежда до край ами пак се изключва и пак се включва и така докато не извадя захранването.

Характеристика:

GPU: Asus GTX 960

Motherboard: ASROCK B75M HD3

RAM: CRUCIAL 8GB 1600MHz

CPU: INTEL CORE I5 2400S

Кажи на кой Windows си.
Също, следващият път когато стане това, при стартирането спами F8. Трябва да ти излезе нещо като меню. Избери опцията “Disable automatic restart at Windows failure”(нещо такова беше) и трябва да ти излезе син екран с текст. Снимай го и го прати.
При Windows 10 май се влизаше още някъде за да излезе тази опция (в advanced примерно).

4 Likes

Ако ще помогне ето видео с това което точно прави! https://youtu.be/Bth854Kr16s

На видеото не се вижда добре, но ми се стори, че се изключва преди да почне да зарежда Windows.
Когато това се случи можеш ли да влезеш в BIOS-а като спамиш Delete (или F2, зависи от дъното) или пак се рестартира?

Или просто отвори компютъра и му махни батерията за 30 секунди - 1 минута и пак е сложи… би трябвало да се ресне биоса… виж и дали няма някой не добре закрепен кабел / компонент

Ако проблема не се оправи започвай да махаш компоненти и да тестваш… махаш видео картата и пробваш ( хем пробваш видео картата да не е здала багажа ,хем пробваш да не би захранването да му идва слабо ) после махаш рам-та и пак пробваш и така по логиката на изключването…

Аз така бих направил ,но ако те е страх да пипаш там по-добре недей :slight_smile:

Само да добавя това го прави ,когато компютъра е изключен от Електрическата мрежа

Пипал ли си нещо в BIOS? Кога се реска? Само като играеш? След време? :smiley:

Рестартира се дори при малки натоварвания примерно visual studio

Скоро почистван ли е от прах?

последно го чистих миналата седмица

Провери ли дали всички вентилатори се въртят? Може да си забравил да включиш някой или да е се е повредил.

Според мен това е хардуерен проблем ,а не софтуерен или е процесор или дъно… в най-добрият случай е рам памет и затова ти казах да пробваш да махнеш рамта и да видиш дали ще се промени нещо…

Виждал съм подобен проблем и се оказа надут кондензатор на дънната платка

А за лаптоп вкючително моя стария HP 625 правеше така и се оказа разлепен видео чип на дъното

🤔