Как да направя форум като този?

Понеже ми харесва идеята за форум и се чудя дали мога да си направя и аз един. Обръщам се към Вас със запитване как става това. Благодаря предварително!!:grinning:

1 Like

по принцип сайтовете, които са добри са писане на много код

1 Like

Ами попринцип е малко сложно и аз също не съм съвсем наясно,но има разни неща които включват плащане на хоста и мн.други.
Аз мисля, че тук бат Готьо @Gothika_47 може да помогне.(от личен опит) :thinking::wink::rofl:

Влизаш в тоя линк, четеш, купуваш хост и инсталираш. Ще ти трябва разбиране главно на Linux за сървъра. :smiley:

phpBB е истината… А и на всичкото отгоре е безплатен под лиценз GNU General Public License
Има Около 25 600 резултата в Тубата с уроци… ако се разровиш предполагам ,че ще има и уроци на български по разни форуми и т.н. Ето това е официалният сайт :slight_smile:

1 Like

Ако искаш да те хакват през месец да. Поне това беше при нас преди сума си години. :smiley: Само да кажа, че и ТОЗИ форум е безплатен ако си го хостнеш сам.

1 Like

Ако го направиш както трябва трудно да те “хакнат”… нито могат да маниполират базата данни , нито могат да спамят и т.н. В PHP-то се слага така нареченото ‘Кепче’ което филтрира всички “лоши работи” и край…

Форума е базиран на езика PHP ( в съмото му ядро ) и ако е направен както трябва с читав код е един от най-сигурните езици с толкова много защити ,че ще ти се завие свят… и то с 5 команди спираш всичко като SQL Injection и спам т.н. :smiley:

2 Likes

Благодаря много за помощта на всички ще се постарая да използвам съветите ви.:smiley:

1 Like

Това го казваш на човек, които през годините е бил в над 20 такива форума и повече от половината в момента приличат на бунище. Това е един от най-ползваните форуми в света и е най-голямата цел на хакери. Абсолютно същото е и с WordPress където дори нашия сайт преди години няколко пъти беше defaceнат и с ижекиран shell…

Форума е базиран на езика PHP ( в съмото му ядро ) и ако е направен както трябва с читав код е един от най-сигурните езици с толкова много защити ,че ще ти се завие свят… и то с 5 команди спираш всичко като SQL Injection и спам т.н. :smiley:

Не искам да звуча като задник, но ползвал ли си PHP? Току що ми каза, че мога да ползвам сито за кофа, защото реално мога да запуша всички дупки… PHP е тоя малоумен език, които преди години ми насра целия сайт, защото бях оставил 1 празен ред след затварящата скоба… Също тук може да почетеш още.

1 Like

Всеки си има предпочитания… Wordpress,Drupal,Jumla,phpBB,Discourse да си прави на тях… просто дадох алтернатива на нещо безплатно и читаво ( според мен ) това е :slight_smile:

1 Like

🤔