Имам проблем със смартфона

Здравейте,
Това е първата тема , която правя.(надявам се и не последната).Даже не знам дали я сложих на правилното място. :sweat_smile:

Проблема е,че от няколко дни тези сензори (белите квадратчета) не работят.
Когато докосвам в тази област на екрана,телефонът просто не го отчита.
Тъпото е, че не мога да използвам буквите:“ч” и “щ” от клавиатурата,което много ме дразни.
Странното,е че наскоро не съм го изпускал или да съм му правил нещо.
Просто телефона си каза: bro гледай си работата и спряха да работят сензорите. :thinking:
Проверих в гаранционната книжка, защото все още е в гаранция,но там пише, че НЕ носят отговорност за повреди по екрана.
Въпросът ми е,дали е проблема в системата на телефона, защото аз не мисля, че съм го счупил?
Ако някой ми обясни, какъв е проблемът,ще съм му благодарен.
Модел:
(Ако ще помогне)
Lenovo K5
https://www3.lenovo.com/bg/bg/smart-devices/lenovo-smartphones/k-series/Vibe-K5/p/PPIPPIA6020
Надявам се ,да не съм ви оттекчил с този “роман” и ще се радвам,ако някой помогне.
:smiley:

Ако е бил приложен по-силен натиск в тези точки може да са ти са се развалили. Не е нужно ти да си ги натиснал може в чанта или нещо друго.

2 Likes

Ами попринцип аз не ползвам, чанти или други.
Държа го в джоба,но приемам че може да съм го повредил.
Проблема ,е че Lenovo Group Ltd.
联想集团有限公司 са големи келеши и няма да приемат гаранцията .
Аз не съм прилагал натиск спрямо телефона,но сензорите отказаха да работят докато писах публикация във форума.

Абе направи се на луд и им го занеси… ако няма следи от удар или надраскано значи ,че е дефект и трябва гаранцията да го покрие а ако ти кажат така и така ,че не носят отговорност вдигни им един скандал ,че продават развалена техника и си трагни… нищо не губиш… може само да спечелиш нов екран :smiley:

Това е цитат от друг форум… не знам дали е разрешено да поствам други форуми затова отсях по важните коментари

Автор: Здравейте! Имам проблем с Lenovo K5 A6020. Част от дисплея не работи, тази която е от ляво точно накрая по (мисля че) цялата дължина. Тоест където са буквите “А” и “Я” от бг азбука и нагоре.
Може ли да се оправи от настройките или е за ремонт? Благодаря предварително!

друг потребител: Носиш го, с гаранционната карта и казваш, че тъчскрина в лявата част на екрана не работи. Длъжни са да го сменят щом е в гаранция.

Автор: Да, гаранцията покри повредата. Смениха ми дисплея!

2 Likes

И аз си мислех за това,но в гаранцията пише, че ако установят в сервиза(защото от магазина ходи до сервиза в София), че ако гаранцията не покрива щетите и аз ОТКАЖА
платен ремонт.Трябва да плащам доставката(до там и обратно) и такса диагностика.
Затова мисля да не го давам, защото точките спрямо които се оцени щетите са
много-неясни и те със сигурност ще кажат, че аз съм виновен и ще трябва да платя разходите. :sob: :cry:

Вече както си прецениш ти за най-добре :slight_smile:

1 Like

Другите ти варианти са:

• да продължиш да го ползваш с повреден тъч;
  • или да си поръчаш дигитайзер, за твоя модел телефон, от Китай и да си го смениш сам или да го дадеш на познат да ти го смени.
1 Like

Най-вероятно ще си взема просто нов, защото телефона струваше 300лв.
Ако трябва да сменям няква част ще ми излезе много по-скъпо.(няма смисъл)
Аз го ползвам от почти 2 години.(след 2 месеца му изтича гаранцията).
Тъка че ще си взема нов.Просто този го зарязвам.

Някой да ми предложи какъв смартфон да си купя?

Не давай такъв акъл. Почти никой в България няма да може да ти смени само дигитайзера, защото е яко залепен за LCD дисплея. Ще трябва да купи дигитайзер+дисплей или дори цялата рамка за да може да се смени.

2 Likes

Аз съм стигнал до този извод:
Попринцип или използваш гаранцията,която покрива ремонта безплатно или не се занимаваш с смяна на части и ремонти защото ще излезе по-скъпо от самия смартфон. :wink:

Прав си, но не на всички телефони е така, за това първо трябва да се провери в нета. Примерно в някое клипче в което разглобяват телефона, ще се види дали е залепен.

1 Like

Може да стане,но няма да си струва чакането,труда и парите. :roll_eyes:

🤔