Някой разбиращ от компютри

Кутията ми е Zalman Z11 Plus HF от нея имам кабел за USB 2.0 и за USB 3.0 отгоре на кутията имам 2 USB 2.0 и 2 USB 3.0 понеже не мога да ползвам USB 3.0 защото дъното ми е старо и не го подържа ползвам USB 2.0 но мога да ползвам само 1-ния вхот от 2-та някой може ли да ми помогне имам само 1 кабел за USB 2.0

1 Like

Че те USB 3.0 и 2.0 не са ли с еднакви накрайници към дъното? Смятам че ако е така, портовете ще работят като USB 2.0 не като 3…

1 Like

Различни са. няма как да включиш USB 3 кабел в USB 2 слот.

@jorkoo Двата USB порта трябва да са комбинирани в 1 букса. Която да изглежда така:
https://m.media-amazon.com/images/S/aplus-seller-content-images-us-east-1/A21TJRUUN4KGV/A3FPNGXJ2Z95CC/B01CKW9VLY/YDegbfqpS9L.UX300_TTW_.jpg

Постави целия линк в браузъра си иначе изображението няма да се появи.

1 Like

мисля че са комбинирани защото имам само един кабел който е включен но имам и някоклко слота за USB кабелите ако можеш прати снимката пак че не отваря линка

Това са 2 USB 2.0 в 1 букса:
0%20x2

Това е 1 букса с 1 USB 2.0:

@DeaThly_ShaD0w Това е USB 3.0:

Това е USB 3.1:

Надявам се, да съм помогнал :slight_smile:

2 Likes

Ами попринцип от кутията за предните USB-та излиза само 1 кабел който е като на първата снимка обаче на дъното имам 3 или 4 места на които мога да ги свържа естествено за USB-са и пише USB и някви цифри после дъното ми е Asus P6T Deluxe V2 ако някои го интересува и ако му помогне с решението на проблема ми

Просто вкарваш тази букса (като от първата снимка) в някой от слотовете на дъното (няма значение кой) и си готов. Не разбирам какъв е проблема.

Ако кабела вече си го свързал и ти работи само 1-то USB, вероятно е прекъснат някъде.

ами най вероятно е прекъснал някой щом не работи

@DeaThly_ShaD0w пич какво мислиш по въпроса ти каква е верятността да е прекъснато нещо ?

Моите портове от 4 години не работят. Ресет бутона също… предния панел като падна и се скъсаха проводниците и ме мързи да ги запоя наново :smiley: Така че има вероятност за всичко :slight_smile: Може и просто нещо да не е свързано както трябва, понеже някои дъна може да са различни…

по-скоро е скъсан проводник. USB е стандарт, няма какво да е по-различно.

🤔