Правя сайт и ми трябва помощ!

Здравейте! Нов съм в сайта и не знам как стоят нещата с темите и категориите, тъй че ако съм сгрешил категорията, ми кажете😁
В момента а един мой съученик правим сайт на име Gaming Web, в който ще се публикуват новини главно за hardware & gaming. Този сайт го правим, защото ще участваме на едно състезание по програмиране на сайтове…( само да си кажа. Евгени, споко, няма да имаш кoнкуренция, макар и нищожна :Д). Първият проблем е, че не знаем какъв дизайн, ще се хареса. Вторият е, че не знаем, дали може сайтът да се публикува, без да използваме сървъри. И… Тук се обръщам към вас. Ако някой разбира и може да ми отговори, нека сподели. Благодаря предварително!!! <3

2 Likes
  • Първо кажи на какви езици ще го пишете?
  • Второ: На какво ниво сте? Смисъл статичен или динамичен ще е сайта?
  • Трето: В това състезание може ли да използвате CMS системи (Wordpress, Drupal и т.н. ) или трябва всикчо да сте писали сами?

Как така дали ще може да се публикува? Просто си плащаш за хостинг и го качваш :smiley:

Няма как да го видят хората ,ако не го качиш на сървър…

има хостинги за по 5лв. на месец…

и само да вметна извън темата… оправи си заглавието ,защото така нарушаваш едно от правилата на форума

"От заглавията на темите ви трябва да си личи директно за какво става дума и да са в правилната категория."

Ето ги и правилата

Успех :+1:

3 Likes

Първо, не си ме разбрал, написал съм „Не знам, дали може сайтът да се публикува, без да използваме сървъри” като цяло изречение :joy:

Второ, използваме CSS, HTML, JAVA SCRIPT.

И трето, сайтът ще е статичен, понеже( вече) сме само 9 клас и не знаем как стоят нещата за динамичен сайт.

Иначе благодаря за уточненията по правилата- нов съм :slight_smile:

1 Like

Кажи ми дефиниция на “сървъри” и “публикува”? ( аз го разбирам като качване на html и css файловете на хостинг ) и след това хората пишат примерно “Moqsait.bg” и го виждат?

Ако не използваш хостинг за да го публикуваш ,значи ще си го държиш на Localhost ( на Компютъра… и ще могат хората да влизат в сайта само през даденият компютър )

Все едно да си направиш селфи и да не го качиш в Facebook или Instagram… можеш да го видиш само ти или тези които ти използват телефона…

Извинявай ,ако имаш друго в предвид ,но аз така го разбирам…

Еми имам в предвид, онези сървъри, които приличат на настолен компютър. Иначе за хостинга знам…

1 Like

Намираш си някой безплатен хост и си качваш сайта там и това е. Ако ще е статичен HTML сайт няма да ти трябва кой знае какво. Обаче няма как в СТАТИЧЕН сайт да публикуваш неща особено ако сайта ти е само HTML и CSS.

2 Likes

Всъщност можеш ,ако хардкорваш кода постояно с нова информация което си е утрепия от всякъде…
сваляш html-а слагаш новите неща вътре и после пак го качваш на сървъра… примерно с Filezilla ,че става най-бързо…

@LeeryKatana За такъв сайт с новини ,който ще се обновява постоянно препоръчвам CMS система ,която си е динамична и просто добавяш “постове”…

2 Likes

Това не е постване обаче…

2 Likes

Миии… Ще говоря с партньоря си и ще го обсъдим. Друго не ми остава…

1 Like

🤔