Хард диск със 100% заетост

Здравейте!

Имам един лаптоп Samsung на който не помня модела, но не мисля, че ще е и от значение. Проблемът при него е, че хард дискът е винаги на 100%, тоест “Процент време, през което дискът обработва заявки за четене или запис”. Лаптопът няма SSD, а е само с HDD. До тук като евентуално решение на проблема съм опитвал да преинсталирам лаптопа и промяна няма. Снимката не е от въпросния лаптоп, а от моя персонален.

Благодаря ви за вниманието и бих се радвал ако ми дадете някакъв съвет!

1 Like

Виж кой процес го товари!
Пример:

2 Likes

И аз имах подобен проблем от Chrome… винаги харда беше на 100%… после минах на Firefox и се оправи

1 Like

При мен е без никакви отворени приложения

1 Like

Сега ще го пусна и ще видя, мерси за съвета!

1 Like

Явно работи нещо на заден план… пробвай да спреш интернета за 10-15 минути и през това време гледай Task manager-а дали ,ще се промени нещо… виж да не се Update-ва нещо по Windows през Windows Update

2 Likes

Мерси за съвета! Ще опитам, но работата е там, че процесите товарят малко хард диска но са много. Може би харда е с малък rpm, защото лаптопът е от 2011 година, и за това се товари.

Най-вероятно е от това. :slight_smile:

Днес открих това, може да ти помогне :slight_smile:

1 Like

Мерси, но вече затворих темата, защото нямам никакво време. Този лаптоп е стар и си мислех, че ще има нещо с което да се занимавам 4-5 дена, но проблемите се оказаха повече и по-големи. Мерси все пак за съветите.

1 Like

🤔