Какви настройки да сложа в обс-а (много лоша картина при стрийм)

Здравейте, не мога да си нагодя настройките за стрийм и това си ти е… нета не ми е мн добър, но мисля че може нещо да се направи…

Ето какви настройки съм си сложил на обс-а с nVidia видеокарта съм затова ми е на такъв енкодинг… ако го сложа на x264 започва да ми изписва претоварване на енкодинга

Ето и speed тест-а

Nvidia encoder-а не е подходящ за стриймване, понеже ти трябва много битрейт, за да изглежда добре картината, а това нито интернета ти го позволява, нито Twitch. :wink:

1 Like

Ако го сложа на x264 ми цепи картината на самият стриийм… не на мене а на стрийма… Мисля, че ще мога да стриймвам на некво 720p компа не е лош … 1050 ti 4gb 8 ram g4600 3.6 ghz …

Със g4600 едвали ще стриймваш. Но ако искаш пробвай 720@30

Въпроса не е до характеристиката, да процесора не е толкова добър за стрийм, въпроса е до нет настройките битрейт и т.н…

С този процесор, трудно. Този Pentium е правен за игране на игри и това е. Както каза @bumtras, пробвай 720p@30fps. Нета трябва да ти стигне за CBR, 3500 kbps, но не знам за процесора.

Знам, но все пак трябва да има начи да се стриймва … :smiley:

Магията още не е измислена. Пробвай 720p@30 fps, CBR, 3500 kbps. “Мрежовите настройки” не само определят колко интернет ще ти трябва, но и колко процесор.

btw, какви игри искаш да стриимваш?

cs go gta v и такива лекички :smiley: Виждал съм шадола преди 2015 как стриймваше на некъв стар i5 …

CS:GO принципно е тежка игра за стрийм, понеже главно товари процесора. GTA V, няма да е :smile:. Пробвал съм да я стриймвам с i7-4790k на 720p60, 4000 kbps, и не беше красиво :smile:.

1. Горкият i5. :smile:
  2. Дори и по-старите i5 са по-мощни от G4600

Мм не мисля така точно… https://www.youtube.com/watch?v=zqZWHl7SEwA

Да, в игри няма голяма разлика. Това имах предвид под:

Но когато пробваш да играеш игра и да стрииймваш:

Стриймвал съм и температурите се държат малко над нормата, но е нормално като за този процесор… може му сложа нещо повече едно i7-че и компа ще си е ок за стрийм ;д То и без това на моето дъно поддържа до i7-7700K

За стрииймване виж Ryzen процесорите. Въпреки, че трябва да смениш дъното:

Излиза 153 лв. по-евтино от I7-7700k, и взимаш 2 ядра/4 thread-а допълнително.

7700k е малко по-добър в игри, но когато стииймваш Ryzen-а дърпа напред и е по-евтин!

Нее…не брато amd-то ще загрее след 2-3 часа имал съм amd печка знам какво е и това дъно си ми е екстра само процесора в момента е малко шит за стрийминг иска си едно i7… аз да си взема интелче пък да дам ако тря и 200 лв отгоре… Признал съм си интела…

Старите AMD са печки. Новите Ryzen-и не прегряват като FX процесорите и си дърпат едни съвсем нормални 95W. Причината поради, която Coffee Lake имат повече ядра е Ryzen.

Говоря за старите, да … Не съм имал от новите, но по принцип съм си фен на intel и nVidia …

Стана с тези настройки дори на 1080 си върви добре, остава само да тествам пинга докато стриймвам ;д

🤔