СПЕШНО! Мога ли да пътувам през нощта с автобус, като съм непълнолетен

Здравейте, искам да Ви попитам, някой знае ли дали мога да пътувам сам през нощта с автобус до друг град? Питам го, понеже майка ми е решила да ме изгони от почивката ни и да ме праща обратно в София, което аз отказвам да стане. Четох в нета дали има такъв закон, обаче не намерих нищо, освен в един форум, където се казва че след 22:00,трябва да имам придружител, ако съм под 16. Ако някой от по-гомемите знае, ще съм благодарен да отговори

1 Like

И аз съм чувал нещо подобно, но нямам доказателства :slight_smile:
Вероятно има сайт с българските закони, ако искаш потърси още.

Но недей се врезва толкова на ваще, едвали биха те изганили така, те те обичат. Просто утиди и се извини!

BG MAMA PLS не чети тука :frowning: :joy:

2 Likes

С извинения не става, затова търся нещо с което да я контрирам… Тя дори е говорила да ме чакат в София… А такъв закон не намирам

1 Like

Лек път, брат! :wink:

Здр, BG MAMA :wave:

5 Likes

Надявам се да не е късно,но сега видях темата,та според челен 8, точка 3, глава:Права и задължения на родителите, настойниците, попечителите или другите лица, които полагат грижи за дете от Закона за закрила на детето

Родителите, настойниците, попечителите или другите лица, които полагат грижи за дете, са длъжни да го придружават на обществени места след 20,00 ч., ако детето не е навършило 14-годишна възраст, съответно след 22,00 ч., ако детето е навършило 14-, но не е навършило 18-годишна възраст.

Определено трябва да стана юридическо лице :joy:

4 Likes

Майките те сигурно те мразят, вече и @Alex47 ти вече ще си държавния съветник на форума. (Смятам че е добро начало) :wink::joy:

2 Likes

Мерси много!

1 Like

А защо трябва да е през вечерта ?

1 Like

Де да знам… Ама не съм пътувал снощи, понеже направих малко “финтове”, така че успях да се измъкна за сега

2 Likes

Трябва да си направил нещо бая сериозно ,че да искат да те изгонят :Д

2 Likes

О,не не могат да го изгонят, защото глобите са големи,тъй като нарушаването на конституцията на република България,се наказва спрямо наказателния кодекс,от 1000
до 3500лв специално за това:
За оставяне на непълно лице без надзор на обществено място без настойник.

@Alex47 искам да те наема като адвокат XD

1 Like

С удоволствие, ама трябват малко години да завърша средно и после да запиша право, пък и него да завърша. :thinking:
Но засега съм се насочил в друга област

1 Like

Ще ти купя правото и средното. Аз съм човек с пари!

1 Like

ем,от тва направо ще запиша право
след 5 години да завърша,че тъкмо почнах тая година
%D0%BF%D0%B3%D0%B5%D0%B5

2 Likes

🤔