Как са прави анкета във форума?

voodooheadstv

За тези,които не знаят,форума има интересни функций.Лично аз продължавам да откривам нови и интересни функции.Една от тях е “анкетата”

Анкетите могат да бъдат 3 вида:
:arrow_right:Първи вид,анкета с 1 възможен отговор “single choice”:arrow_left:
tutorial

1.Избирате последната иконка,в менюто (когато пишете коментар или създавате тема)
и след това избирате последната опция.

%D0%A2%D1%83%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB%201

2.След това ще се появи един прозорец в който има едно празно поле.В него въвеждате различните отговори, на всеки ред по един отговор.
Под полето има 2 опции:
ако бъде избрана 1-вата показва кой,за какво е гласувал
ако бъде избрана 2-рата може да изберете,до кога да е активна анкетата.

%D1%82%D1%83%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB%202

3.Създавате анкетата и тук сега питате “Ами заглавие?”
ами истината е,че няма поле за заглавие(или поне аз не открих такова).
Затова пишете заглавието отделно,преди анкетата.

:arrow_right:Втори вид,анкета (смятаща средното аритметично) “Number rating”:arrow_left:

Избирате втората функция от падащото меню и след това се появява друг прозорец,в който попълвате от колко до колко (цифри) да бъдат отговотите.
а за функцията “step”:тя представлява интервала между числата,които се генерират.

ТОЗИ ТИП АНКЕТА ПРЕСМЯТА СРЕДНО АРИТМЕТИЧНАТА СТОЙНОСТ,СПРЯМО ОТГОВОРИТЕ.

%D1%82%D1%83%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB%203

:arrow_right:Трети вид,анкета с възможност за повече от един отговор “Multipie choice”:arrow_left:

Избирайки последната функция от падащото меню се появява прозорец,в който попъвлвате от колко до колко (цифри) да бъдат отговорите. след това отново има поле,в което попълвате на всеки ред по един от отговотите (в зависимост от това колко сте посочили горе)

%D1%82%D1%83%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB%204

Ако има нещо грешно,или непълно.Ще се радвам да ме поправите долу под темата. :relaxed:

Полезен ли ви беше този туториал? :smiley:

• Да!
  • Не,нуждае се от подобрение!
  • Аз го знам вече!

0 voters

СЪС ДЪДЕЙСТВИЕТО И ИДЕЯТА НА:@bumtras :wink:
ЛЮБЕЗНО НАПРАВЕНО ОТ:@alex47 :sunglasses:

Колко :star: давате на тази тема?

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

0 voters

Защо не мога да включа Warframe?

чрез “интервал” означава - чрез “space”
Изречението трябва да бъде: “Всеки отговор се въвежда на нов ред”.

1. Липсва информация за това какъв тип може да бере гласуването.

Освен първото “Single Choice” има и “Multiple Choice”, където гласуващия може да избере повече от 1 отговора, има също и “Number Rating”, което и аз не съм сиг за какво е :joy:

След като направи тази тема ,аз съм спокоен да направя една друга тема :wink::wink::wink:

Тема за идиотски,умни и первезни анкети

ами ей сега ще го оправя (първата грешка)
а за 2-рото мислех да пиша,ама и аз не знаех,затова ми напиши какво значат и ще ги включа.все пак и ти очастваш в темата :joy: като co-създател

Ако искаш, направи няколко теста в темата на Vlasto, да видиш как точно работят анкетите.

тъкмо това си мислех :joy:

Ох ,като си чуя nickname-a направо ми става лошо :joy:Трябва някой ден да го сменя.

за жалост не може да се сменя.
но иначе какво му има мен ме кефи :joy:

Малко звучи ,като име на извънземно xD

не знам,но аз като ти прочета името и се сещам за “властелина на пръстените” :joy:

Вярно че звучи малко така :joy::joy:

Туториала беше подобрен,надявам се този път всичко да е наред (пс:много се постарах)
2 часа работа по този туториал.
-писане
-разучаване на функциите
-търсене на информация
-и др…
:grin:
@bumtras Какво мислиш сега?