Училище !?!?!?!?

От 26 януари до 4ти февруари се обявява грипна ваканция и за София-град, само не съм 100% сигурен дали 4ти включително

2 Likes

Зависи, от коя област си :smiley:

2 Likes

Забравих да напиша че имам предвид Софията😁

2 Likes

В Ямбол сме от 18 до 28 и на 28 ще решават да ли да я удължат :smiley:
Edit; До 28 включително

3 Likes

Ами при нас тва решиха:
http://www.ruobg.com/news/read/id/1601
Еее, линка не отваря новината, а само тва да си избереш :unamused:

1 Like

Грешен линк, праща ме да си избера град

1 Like

В Пловдив ни пуснаха от 22 до 25 и днес пак, до първи, така ни стават 2 седмици грипна общо :smiley: :smiley: :smiley:

3 Likes

Абе имам един въпрос към вас и той е : Как сте по математика лично аз …Абе не е важно аз как съм вие как сте по математика ?:joy:

3 Likes

Ами ще започна от това кой ми преподава:
Тя е стращилище за много ученици
Тя се гордее с това че “в 35 годишната си кариера не е писала никога 6”
Тя е писала няколко 5тици в кариерата си
Тя пише рядко 4ки
Нейните ученици завършили със 3 или 4 сега са едни от най-добрите математици в университетите в страната
Тя е фаталната жена!
Тя е ТАТЯНА ГИДИКОВА! :rage:
Не ви трябва името, но придава страшен ефект, също и звучи много злобно :joy:

4 Likes

Много епично :+1::+1:

2 Likes

УНИКАЛНО !:joy:

3 Likes

И в нащо даскало има една Гидикова, но тя е по изобр така че с нея няма проблеми :jaba::jaba::jaba::poop:

3 Likes

Така…
Да съживим темата (отново). Първа година в езикова гимназия! Който е минал това как се е справил по-лесно с ученето на език? Знам, че за това няма shortcut-и, ама все пак има ли нещо, което ви е помогнало да учите по-лесно?

4 Likes

При мен английския го научих преди да го почнем в училище просто защото ми се налагаше да го ползвам. Ако учиш Руски и си комуникираш с други хора на него ще ти е много по-лесно да го учиш. Някой от приятелите ми научиха Немски като отидоха в Германия и нямаха голям избор.

5 Likes

Първо и най-важно:
Желание, то е главния подтик към учението.
Второ: Постоянство, без него си никъде.
И трето: Забавление, след известно време започва да писва толкова учене и ти се иска да се гръмнеш, но ако намериш с какво да се мотивираш ще ти е много по-лесно.щщ
При мен това са; музиката, клиповете, филмите, миймовете, стриймовете, форумите и още много, за които не се сещам.
Така че, не се отказвай и намери полза на този език в ежедневието си. Защото език не се учи за едим ден, месец или година.
Той се развива цял живот!

4 Likes

Според мен езиковите училища са до някъде прехвалени, защото ако имаш желание да научиш 1 език повече, спокойно можеш да го научиш по един или друг начин
Това че всички говорят че образованието което получават там било на много по-високо ниво, това е пълна лъжа
Първата година в езиковите се набляга на новия език, който е избран при кандидатстването, което означава че те не изучават физика, история, химия, биология, география и може би изпускам нещо
Аз имам доста приятели които са в езикови и до някъде зависи и на какви учители ще попаднеш, защото един от тях спореше с мен че драйвери се слагат на тостер и тем подобни глупости. Така че много зависи от учителите. Също в останалите училища също се изучават езици макар да съм в професионална гимназия аз имам по 12 часа Английски на седмица, а от догодина ще имам и немски. (много исках руски, обаче класът ми избра немски :unamused:)
Най-важното нещо за да учиш един език, според мен е желанието
Имаш ли желание ти ще успееш да го научиш.
Сещо е нужно и постоянство, защото познавам хора, които още след първата година им омръзна и се оплакваха че им било много тъпо.
Би ми било интересно ако ми споделиш какъв език си учиш?
И ти пожелавам успех :smiley:

2 Likes

Много съм съгласен, доста често губя мотивация за учене, но това е най-важното… А в момента уча френски и догодина ще имам английски. :smiley:

3 Likes

Съгласен съм!В нашата езикова приемат всеки и досега не сме чували някой да не е приет.

Не те разбирам :thinking:.Нямате ли паралелки руски-английски или английски-руски, че да влезеш в тях?

2 Likes

Аз съм в нормална професинална гимназия
Когато кандидатствам пиша специалност
Например моята КТТ (компютърна техника и технологии) и към средата на 8ми правим гласуване за другата година
И класът ми избра немски 16 гласа а имаше 10 гласа за руски (имаме възможност да избираме само между тези 2та)

1 Like

Аз като започнах гимназия, беше от 9-ти клас (някой специалности бяха от 8-ми), при записването всеки си избираше език и си ходеше на него. :smiley:

3 Likes