Ще ми гръмне ли компа

Дали ще мога да сложа nvidia и AMD видео картина един комп без той да гръмне и двете да работят
ПРИМЕР :
ryzen 7 2700x
Vega 64/1080ti с CrossFire
16GB RAM
B350 дъно
1200vatt
1TB хард

половината е за да съм сигурен че ще имам достатъчно синволи

Няма да гъръмне, но няма никакъв смисъл. Единствената игра в която могат да работят заедно е Ashes of the Singularity и това е. В останалите игри, ще използва едната от двете (мисля, че ще е тази, която е инсталирана в по-горен PCIE слот, но не съм сигурен). Може да има някои driver конфликти, което може да доведе до проблеми, но това е. Пак казвам няма смисъл да слагаш AMD и NVIDIA видеокарти в един комп.

2 Likes
  1. Компютърът нама да гръмне.
  2. Nvidia не поддържа CrossFire.
  3. Можеш да ги ползваш заедно, само при някой игри, който поддържат DirectX12 (като Ashes of the Singularity, която @TheEagleGamerBG спомена).
  4. Възможно е драйвърите да имат конфликти (както, отново, @TheEagleGamerBG спомена).
  5. Предполагам, че в Windows-а ще има опция, да избереш на коя видео карта да ръннеш играта (както на лаптопите) @TheEagleGamerBG (ОПС, това май важи само за APU-та ¯_(ツ)_/¯ )
    Разучих мелко и се оказа, че за primary видео карта, ще се ползва тази, към която е включен монитора :smiley:

TL;DR Не е практично, но е възможно.
Вижте тази статия за пример:

1 Like

🤔