След 5 месеца копане .. как ще се държи картата в игрите?

Ся ще направя експеримент като взема 1070 msi g1 gaming… картата е копала 5 месеца , перките са въртели постоянно , от msi afterburnerь всичко на макс през периода на копане … при покачване на градусите е била спирана с цел да се охлади… ( максимум е била 75 градуса )
Та въпроса ми е… ще изгори ли тая карта?
Игрите които смятам да пробвам са: PUBG ( 1080 , ultra ) , farcry 5 ( 1080p high ) , gta 5 ( 1080p high ) , nfs payback ( 1080p high )

Според вас в тая карта ще има ли още дълъг животец?

1 Like

Не би трябвало да има проблеми. 5 месеца не са чак толкова много. А и би трябвало да остава гаранция ако е само на 5 месеца, нали :thinking: ?

Да, според мен ще има.

1 Like

взимай не са проблемни 5 месеца проблемни са 2 години :wink:

1 Like

Няма как да знаеш. Аз имах карта на която играх с години и копа яко койнове с месеци и после оцеля още няколко години като я подарих на приятел. Имал съм и познати където им изгарят 2 пъти видео картите в период от 6 месеца според мен си е късмет.

1 Like

@Gothika_47
Аз намерих и един пич който е ползвал картата за игри(1070 gigabyte g1) …на 2 години е в гаранция до Юни 2019… Сменяма термопастата и съм аз? :blush:
Другия вариант е чисто нова rx580ка…

искам да добавя интересно видео към темата ако може :smile:

1 Like

Виж просто бенчмаркове. Иначе гаранцията ти дава спокойствие, че поне толкова време ще работи. :smiley:

2 Likes

Гледах го това видео :smiley:

Взех 1070 на gigabyte използвана за игри година и половина с гаранция до 2019 Юни
Да сменям ли термопастата или да изчакам да изтече гаранцията?
Картата я тествах всичко е ОК… За сега :smiley:

4 Likes

Термопастата на видео карта бих я сменил само ако видя, че грее повече от нормално, но пък смениш ли я разликата понякога е 10 градуса. :smiley:

При положение, че картата е в гаранция, разликата няма да е толкова голяма. Ако въобще има разлика, ще е 2 - 3 градуса.

@blackviking21 предполагам вече си го направил, но аз да кажа, почисти радиатора колкото можеш без да го отваряш. :slight_smile:

Не съм още :joy: утре смятах

1 Like

🤔