Компютърна конфигурация

Количка | Desktop.bg - Сглоби твоята машина …Понеже толкова не ги разбирам режих споделя тук и да кажете вашето мнение .Дали всичко е добре направил съм го горе долу като коледна елха да свети .Момента се чудя кой процесор да взема на Intel ще е ама не съм решил .

Когато натиснеш линка те праща в твоята количка, а когато аз го натисна ме праща в моята. Сложи линкове към всеки продукт поотделно.

за сега на това се спрях пак ще разгледам нещо ама мисля че е добре само процесора не съм видял още

Обикновено от там се почва :lul:
Как си избрал дъно, без да си избрал процесор??? :thinking:

2 Likes

Процесор Intel Coffee Lake Core i7-8700, 3.20GHz, LGA1151 (300 Series) | Gplay.BG … този видях тамън .Бях избрал ама видях че го няма налични и не знаят кога ще бъде .Затова тук споделих не разбирам толкова от частите кое как съвпада

1. Добре ще е да избереш процесор. :smile: (виж по-долу)
  2. Щом знеш какъв ти е процесора, можеш да избереш дъно, което става за него. (в повечето случаи, над 250 лв. няма смисъл).
  3. Едва ли ти трябва курия за 282 лв. НАЙ-МНОГО до 200 и останалите пари ги вкарай във видеокарта.
  4. За рамта, същото като с кутията. Има китове за 100 лв. надолу, които ще са със същата скорост.

Ето някои предложения за рам и куртия:
https://ardes.bg/product/nzxt-s340-elite-cheren-sin-nzxt-source-s340-elite-bck-blu-91538
https://ardes.bg/product/nzxt-phantom-410-cheren-ca-ph410-b1-66050

Сега видях какво написа и за процесора.
Като цяло напоследък intel ги няма много в България, а където ги има са на доста по-висока цена от нормалното. Затова бих препоръчал да видиш какво имат AMD с Ryzen процесорите.

Поне на мен това комбо доста ми харесва.

Също, какъв ти е бюджета и за какво мислиш да го използваш?

1 Like

предимно държа попринцип на nvidia и процесора да е i7 понеже само шутъри ще играя ,a монитора ми е g sync .Затова гледам нещо по мощно ако може ме насочиш

На ти туй Intel Core i7-8700 | Desktop.bg - Сглоби твоята машина и също туй be quiet! SILENT LOOP | 360mm | Desktop.bg - Сглоби твоята машина за малко по широк бюджет е ама са хубави

+1 за ryzen, цените на интелските процесори са брутални, отделно дъното което си избрал няма логика да го взимаш след като имаш заключен процесор (който не се овърклоква), също така с ryzen не трябва да даваш пари за охладител защото стоковия се справя със среден овърклок. Ргб рам можеш да намериш евтина. Нова е! https://m.olx.bg/ad/pamet-ram-8gb-teamgroup-delta-rgb-ddr4-2666mhz-za-nastolen-kompyutar-CID632-ID7xpdz.html
Процесора r7 2700x и

ма много як ргб стоков охладител и го препоръчвам понеже е 8 ядрен/16 нишков/потока/треда как щеш им викай😁
Навсякъде пиша за ссд-то за това и на теб ще ти плямпам, личното ми мнение е че може би не си струва да дадеш 250 лв за него след като можеш да ги вложиш в 1080ti която е 11гбтова. Но при сегашните цени на ссд-тата вече започвам да се замислям. Вентилаторите не са за компютър като твоя, cooler master имат много по-красиви, но и по-скъпи естествено. Колкото до кутиите ето ти няколко 100 пъти по-красиви от тази, която си избрал също така напиши в търсачката cooler master rgb cases и рагледай няколко, имат уникални кутии на всякакви цени. Докато се рпвех в таблета намерих и този вентилатор
Видях че си се спрял на интел, но са много скъпии, лятото 8700к беше към 650-700. За 5-10 фпс ще спестиш 350-400 лв като броим и разликата в цените на процесорите, а и кинтите които ще дадеш за водно или едно голямо въздушно охлаждане, защото ще трябва да вземвш някакво, защото отключените процесори на интел идват без охлаждане, и така с тия пари които ако щеш и 2080 си вземи. Ако не се лъжа и дъната за амд бяха по-евтини така още по-добре. Относно паметта, ти препоръчвам да си вземеш 2тб хард защото мястото свършва бързо като дръпне, няколко игри и няколко филма. На мен вече 1 ми малее.

Току що видвх че със тази 1080 дават едно 120гб ссд на което ще можеш да си сложиш os и няма хич да ти трябва още едно😆
НЕ НА ССД-ТО
ДОЛУ МАФИЯТА!!!