Проблем Вирус или Скрипт помощ!

Ако вируса е направен както трябва, няма шанс.

изтрих цялата информация във харда и рестартирах не се беше размножил остана само С но пак трябва да се преинстал няма как

Добре. Ако си спрял процеса и казваш че D-то му няма нищо, иди в Disk Management и дискънектни D-то. След това просто преинсталваш уиндоуса и гледаш при преинсталацията да не форматираш D-то.

какво направи чесе случи на мен такова нещо немисе случи :thinking::fearful:

Ако не отвориш буквара и на теб ще ти се случи :slightly_frowning_face:

Теглих една игра от piratebay и от там се заразих, това антивирусната не го хваща защото от инсталацията на играта се инсталира скрипта.

то вече няма смисъл нали изтрих всичко от него направо преинсталация.

Ей това го сложи в първия си пост за да препращам после хората дето ми казват, че нямало как да се заразиш от сайтове като Zamunda и piratebay. :rage:

Иначе като цяло това което си хванал е едно от най-лошите неща. Реално ти криптира всеки файл в странен формат (SQDBOHEQ-DECRYPT при теб) и за да стигнеш до файловете реално трябва да ги декриптираш и в повечето случай ще ти искат пари/bitcoin и т.н.

Единственото ти спасение някой онлайн да разработил програма която го декриптира. Мисля, че го бяха направили с WannaCry вируса и реално, който е стискал 2-3 седмици можеше да си върне файловете без проблем.

Ако не си от тия късметлии единственото нещо, което можеш да направиш е един тежък формат на целия харддиск с някоя програма която ще пуснеш директно от флашка (за да не заразиш някой друг компютър) и после слагаш нов уиндоус и палиш свещичка в църквата.

а спасих се но загубих всички филми които бях свалил и игрите само сейфовете си спасих на игрите иначе само форматиране и преинстал му е майката.

Прехвърляш важните ти работи на облак ( препоръчвам mega.nz заради голямото пространство… 50 gb free и голямата скорост на трансфер), но може и на флашка… Форматираш и преинсталираш всичко :slight_smile: