Ток по кутията ми

Проблем ли е ако има ток по кутията на компютъра ми?

Ако е леко бъцкане, а не яко удряне не ток, не е опасно. Това означава, че контактът ти не е занулен. Но при реална повреда, когато кутията ти се уфази, няма да имаш защита и става опасно. Това важи не само за компютъра, а за всички електроуреди с метален корпус, но не от всичко може да усетиш това бъцкане.

TL;DT Стига да не ровиш по захранването и да не пипаш дъното и останалите компоненти, докато компютърът е включен в контакта, не голям проблем.
:slight_smile:

@bumtras компютъра ми гасне на някои игри дори и на лига…Дали това е проблема

параметри-intel pentium g840 2,80ghz, 8 ram и gt 710 1gb на gta v не се гаси (кракнатата)

Силно се съмнявам. Това няма нищо общо с това какво играеш, просто това е начина по който работят захранванията. Вкъщи и двата ми компютъра са ми така и никой не гасне.
Но може при тебе да е нещо различно. Кажи какво ти е захранването?

@bumtras нз някво 350 вата

А кога последно чисти радиаторите от прах?

преди 1 месец си дадох компа на един човек който ми смени термо пастата и ми изчисти компютъра

А от колко време се изключва, докато играеш?

Много неща може да се причината да ти гасне компа. Но основните са:

• Не е чистен скоро или кутията ти няма добът поток на въздуха и компа ти прегрява и се гаси сам. Пробвай да си наблюдават температурите с някоя програма, например CAM.
  • Захранването ти се е прецакало или и то прегрява и се гасни
  • Захранването ти е слабо за текущата конфигурация - това ме съмнява да е така тъй като частите ти нямат толкова голям TDP.
  • Някъде някой кабел не е като хората.

Ако не е нито едно от посочените горе, значи някоя част е сдала багажа…

@bumtras Мисля че от два или три месеца (Сори че отговорих толкова късно)