Колко вата харчи компютъра ми?

Кажете някаква програма… Ако има такава… С която мога да видя колко вата харчи компютъра ми.

Ако искаш в реално време да следиш колко ти харчи компютъра, не става с програма. Трябва ти уред, който се включва между контакта и компютъра ти.
А ако искаш ориентировачно да разбереш колко харчи, може да ползваш онлайн калкулатор, като:

Калкулатора не ми е нужен… Захранването е 750W по-скоро ми трябва това за контакта :slight_smile:

Ако ми дадеш линк към такъв уред ще съм ти благодарен :slight_smile:

Това е рандъм ватметър, който намерих онлайн, за сайта знам, че е legit, но нито съм ползвал уреда, нито съм купувал подобен. Ако спецификациите са верни ще ти е повече от достатъчен.
Сигурен съм, че има по-евтини от Китай, ако ти се чака.

А за калкулатора по-горе не само ти препоръчва захранване, а и ти казва колко ще бъде консумацията на машината.
Ако си купиш подобен ватметър, ще ми е любопитно да разбера, колко близко е уцелил сайта.

И също, просто от любопитство, ако мога да те попитам, има ли конкретна причина да си мериш консумацията на компютъра или просто от любопитство искаш да видиш? :slight_smile:

Edit: ето още един, да има :joy:

Калкулатора показва колко харчи компютъра при максимално натоварване и реално ти казва какво захранване е препоръчително да си вземеш :), но мерси за ватметъра :smiley:

Предположих, че това е което искаш да измериш и за това го дадох. Рядко се измерва idle консумацията понеже не е толкова важна.

Моля :slight_smile:

Аз съм твърдо ЗА енергометъра към, който @bumtras даде линк, защото го имам в къщи. Показва доста неща и дори можеш да си настроиш дневната/нощната тарифа и да гледаш колко пари си навъртял с компютъра си. В реално време също можеш да гледаш точно колко вата ти хаби. :slight_smile: