Опасно ли е да се включва монитор след като е бил изложен на минусова температура?

След 23 дни чакане най-сетне си получих монитора. Точно преди да тръгне куриера ме посъветва да изчакам 2 часа преди да го включа за да се изравни температурата в стаята. Каза още че на много хора на им гърмяли и изгаряли след като си включвали техниката веднага след като са я получили. Та въпроса ми е дали наистина е така, зя всяка техника ли важи, дали 2 часа трябва да чакам или повече и дали има и други неща, които трябва да знам преди включването, освен че трябва да го свържа със изключен компютът и тогава да включа всичко.

1 Like

Чакай щот не температурата е проблема а влагата и така изгърмяхме есин компютър дето 1 месец кисна в гаража миналата година… Изчакай даже повече от 2 часа

4 Likes

Монитора ми мирише на мухъл, ще чакам до довечера даже… Чудя се даже дали да не го покрия с ориз🤣

1 Like

Недей че после има да вадиш ориз от буксите :joy::joy::rofl:

1 Like

Ориза няма да помогне. Иначе аз чакам поне 3 часа обикновено и това важи за всички електроуреди, който се включват в контакта.

На кратко какво се получава: когато уредът е студен и го вкараш на топло по него се получава конденз (изпотява се) и влага + ток сещаш се какво става.

Също така, не е проблем да се върже монитор докато компютъра работи.

3 Likes

🤔