Охлаждане за процесор

Здравейте хора. Решил съм да си купя охлаждане за процесора, та може ли да ми препоръчате някое охлаждане до 60лв. За момента съм се спрял на това:

също, кутията ми е segotep polar light micro ATX

Аз ползвам същото като това което си избрал и съм доволен.
Друго охлаждане, което мога да ти препоръчам е “cooler master hyper 212 evo” :slight_smile:

На практика всяко охлаждане, което намериш ще ти свърши работа, стига само да не е 2ра употреба, ритано до припадък😁
Тъй че намери някое което ти харесва как изглежда виж дали поддържа твоя сокет и го взимай

Shameless плъг… продавам точно такова, ако имаш желание пиши, ще измислим нещо.

да но въпроса е дали ще се побере в кутията

Ако това ти е кутията:

Пише, че може да събере до 150мм висок охладител.
А този, който си си харесал е 155мм, което значи, че вероятно за малко няма да стане :frowning:

edit: Въпреки, че моята кутия е със същата дълбочина и охладителя се побира точно, може при теб дънната платка да е по-близо до предния капак и да не се събере.
Така, че не гарантирам нищо.

Т.е. търси по-нисък охладител, виж този Охлаждане be quiet! Pure Rock Slim BK008 - на топ цена - Ardes.bg

Ако търсиш някой с хубаво rgb виж този Охладител Cooler Master MasterAir G100L MAL-G1SN-924PW-R1 - на топ цена - Ardes.bg

чудя се дали да не рискувам за 2мм с този:Охлаждане Zalman CNPS10X-Optima, Intel/AMD - цена и характеристики | Plasico IT Superstore

Ами както bumtras каза, ако ти е по-високо дъното ще стане беля, вземи една линия и измери, не е трудно. Все за 2мм ще се намери място

С линия ще направи по-голяма грешка от 2мм, а и освен това охладителя седи върху процесора, което отнема още няколко милиметра. Но както казваш за 2мм все ще намери място, ако трябва ще му играе един юмрук на капака и ще го разшири :joy:

Тези неща се премислят при меренето. “Дваж пъти мери”, един път режи са казали хората, да му мисли!

поръчах си този кулер 152мм ако не стане ще го заменя с друг просто не намерих по малко от 150мм с 120мм вентилатор а и 2мм са изключително малко.
Ще пиша като пристигне дали е станал

В най-лошия случай ще си оставиш панела отворен както много от нас са правили. :smiley:

В най-лошия случай, ще изкара ъглошлайфа от гаража :joy:

охладителя дойде днес сложих го без проблем и даже имаше още 0.5-0,8 мм свободно място така, че можеше да се побере и кулер мастера. А сега съм -30C

Да беше пратил една снимка на щайгата. Иначе честито за охладителя! Аз съм с подобен и съм много доволен. :slight_smile: