Мнение за тази конфигурация

Ще има ли някакъв проблем и какво бихте променили по нея и защо? :slight_smile:

Дъното не е съвместимо. Трябва ти дъно с B360 чипсет, но те не поддържат overclock-ване. Понеже взимаш K процесор, предполагам, че ще искаш да го overclock-ваш, което занчи Z370.

Също какъв ти е бюджета и за какво мислиш да го използваш?

3 Likes

2700лв и мисля да го ползвам за стрийминг и гейминг. И благодаря че ми каза за дъното :slight_smile:

Има ли някое дъно до 350лв което да позволява овърклок и да има подсветка защото искам компютъра да изглежда добре и да е силен. Питам те защото не разбирам от дънни платки :slight_smile:

Ако ще stream-ваш, определено виж Ryzen процесорите. Когато не stream-ваш, i5 9600k ще вади повече fps, но повреме на stream един Ryzen 5 2600X ще дърпа напред.

Аз бих взел това:

Този е 469, ако ти се дават 600, можеш да вземеш 2700, който е 8 ядра / 16 thread-а.

Незнам дъното дали има подцветка, но пак изглежда доста добре.

Имай предвид, че RTX видеокартите имат нов чип за NVENC и чувам, че е доста по-добър от стария. Може да си струва да stream-ваш с видеокартата.

2 Likes

Как е тази конфигурация?

Според мен е добре, само че си вземи по-бърза рам:

Също така препоръчвам да си вземеш поне 1tb hdd и 500гб-тово ssd

2 Likes

Ryzen-а поддържа до 2933Mhz Ram за това не искам да взема 3000Mhz не съм сигорен дали ще има проблем

Дъното и процесора на са съвсем съвместими ей ти на друга

Проблем няма да има, просто скороста на рамта спадне до 2933 и си струват 15те лв отгоре

1 Like

2933 mhz, е максималната скорост на, която е 100% гарантирано да работи. Много хора карат с 3000mhz даже и 3200mhz без проблем.

1 Like

взе ми си GTX1070ti. Горе долу на една и съща цена са с RTX 2060 и е по-добра говорв за 1070ti. По-добре напиши в тубата gtx1070ti vs rtx2060 YouTube

Точно в тези тестове се вижда, че RTX 2060 е по-бърза или равна на 1070 Ti. Предимстворо на 1070 Ti е, че има 2 GB повече памет, което не е малко и трябва да се вземе превид за новите игри. Цената е сравнително еднаква.

1 Like

До някъде си прав, но на някои места са намалени именно заради че са със сходен пърформънс за да се купуват rtx 2060 поне така мисля ако не е така pls светни ме защото това е моето мнение. И мерси за отговора

1 Like

Може и да е така. Аз не виждам нищо лошо в това да се купува RTX 2060, но според мен NVIDIA прекалиха с цената.

Картата трябваше да е на около 650 лв, но както с останалите RTX видеокарти, цената не е каквато трябва да е. Доколкото знам, вече са спряли производството на 1070-1080 ti, остават само тези дето ги имат на склад. Скоро няма да има избор.

Наистина се надявам AMD да се стегнат и да покажат нещо и в по-високият клас, а не само да продават карти за по 500-600 лв.

#NaviHype

1 Like

имаш право виж тва Vega 7nm Graphics Technology | AMD

1 Like

Гледал съм ги. Чесно казано, ако бяха околко 550$, щях да си кажа “AMD са обратно в играта, дори и в high-end сегмента”, но за 700$, не!

Цената и performance-a (ако вярваме на AMD) са горе-долу равни на RTX 2080, която има и RTX, не че е много полезен, но мога да кажa същото и за 16 GB HBM2.

Според мен, проблема с Vega, e че картите са по-скоро за смятане, отколкото за игране на игри. Добри са в compute, но падат назад, когато стане време да се играят игри.

Мисля, че Vega картите са по-скоро разработени за сървъри и са rebrand-нати, като gaming карти. От гледната точка на AMD, ако някой ги купи, добре, ако никой не ги купи, пак е добре понеже самите ядра така и така си ги правят за сървърният пазар.

Има слухове, че Navi карите са разраборени в партньорство със Sony, така че имам надежда, че могат да изкарат нещо добро за gaming.

3 Likes

🤔