Проблеми с монитора

Здравейте имам проблем с монитора ми (монитора е стар но още работи добре) по време на игри като лига и фортнайт работи за извесно време преди да се изключи компютъра продължава да функционира докато монитора се изключва според мен проблема идва от кабела който свързва видео картата и монитора ако има някой който може да помогне да пиша благодаря предварително за помоща

Какъв ти е монитора?
Какъв кабел и портове използваш за да го свържеш към компа си?

Само когато играеш ли прави това?

Какво имаш предвид, как разбираш, че функционира?

Я пак?? Нищо не разбрах…

@discobot fortune хората ще почнат ли да си пишат пълната информация за техния проблем скоро?

:crystal_ball: Outlook not so good

Не че успях да схвана много, но монитора се изключва изцяло или губи сигнал? Има голяма разлика защото ако губи сигнал може и видео картата ти да е на умиране. Ако става само по време на игра, когато картата най - много се товари.

само по време на игра да
как разбирам?
компютъра продължава да работи играта и всичко от нея се чува все още

предполагам че сигнала се губи

Ако се губи сигнала, ще изкара съобщение “няма сигнал”, “No signal” или нещо подобно. Ако екрана директно става черен, значи се изключва или компютъра подава само черна картина.
Но щом става само при игри, вероятно е от компютъра.
Кажи каква ти е конфигурацията!

nvidia quadro 4000
intel xeon 3.20 GHz
8 ram
64 bit

и да монитопра преди да даде черна картина изписва че няма сигнал

Това пък от къде си го изкарал? С какви драйвъри си? Това гаснене често е от драйвърите. При мен дори го има, защото съм с два монитора и единия е с гаден преходник.

инсталирал съм последните излезли драйвъри от сайта на Nvidia

quadro, xeon, това сиг е било workstation някога.

@TheJanKenKido Съгласен съм с Готика, вероятно е от драйвърите. Пробвай да ги изтриеш с DDU и да ги инсталираш на ново или да инсталираш по-стари.

добре изтрих ги и ги изтеглих наново сега ще проверя и ако пак имам същия проблем ще ви кажа

отново същия проблем
вече осавам без идеи ако вие имате нещо с което да помогнете приемам предложения
и да преди наистина е бил workstation

Пробва ли да си смениш кабела? Или портовете отзад на монитора/картата.

точно това обмислям да направяи тъй като нямам друг кабел ще купя и ще тествам защото и това ме съмнява накрая и монитора ще сменя

По-вероятно е да е от видео картата.
За монитора няма значение дали играеш игра или гледаш снимки, или видео, той прави едно и също нещо. Щом проблемът ти се появява само по време на игра, вероятно проблемът идва от компютърът ти и по-точно видео картата, щом звука и другите неща продължават да работят.