Въпрос за видеокарта/захранване

Значи преди някво време си взех компютър, имах доста ограничен бюджет и затова си взех кутия с захранване- Frontier FC-F52A | Desktop.bg - Сглоби твоята машина

И сега се колебая за видео картата Radeon rx 570 8GB но четох някакви неща, че за да използвам по-мощна видео карта ми е нужно ново захранване защото това няма 6 пиннов кабел или нещо подобно.

Въпроса ми е: Нужно ли е да сменям захранването и кутията за да мога да си взема Radeon Rx 570 8GB?

И доколкото знам за видео картата Gtx 1050ti не е нужно, защото самата карта не изисква да бъде включена в захранвате.

П.С Съжалявам за малоумния въпрос, но ако някой намери време да ми отговори и да ми обясни ще му бъда благодарен.

0 Likes

Аз бях направил същото, купих си кутия със захранване и чак после осъзнах че няма нито 6 нито 8 пинов кабел и така смених захранването.
Не препоръчвам 570 8гб.
Най-добрия ти вариянт е да си вземеш ново захранване, и 480 8гб или 580 8гб. Ако говорим за 2ра ръка разбира се. Там цените са едни и същи.
А който слага надценка значи го подминаваш.
470 и 570 имат по малко cuda ядра от 480 и 580 и са съответно малко по-слаби. Когато си набавих към моята red devil rx 480 8gb, трябваше да й взема и едно ново захранване, като избрах най-евтинито 600w на cooler master v3, като ми излезе 80 лв и вече почти година си работи. Вече ти си решаваш дали ще си вземеш 1050ti, просто пърформънса няма нищо общо. Но имай едно на ум, започнеш ли с хубава видео карта, после ще ти трябва 144hz монитор, хубави слушалки за 100-200лв, мишка за над 100 и т.н. Така че ако си готов да се охарчиш за това, взимай картата смело! Но пък ако 60 кадъра те устройват, а и си имаш не лош fhd 60-75 hz монитор, взимай 1050ti.

0 Likes

Първо - освен ако кутията ти не е прекално малка за да побере избраната карта, не е нужно да взимаш нова.
Второ - ако захранването ти найстина няма 6/8пинов кабел ще ти трябва ново, да. Вземи си захранване с поне 2 8пинови кабела(стават и на 6 пинови)

0 Likes

Става въпрос за тази видео карта - Видео карта MSI Radeon RX 570 8GB Armor OC RX 570 ARMOR 8G OC - на топ цена - Ardes.bg изглежда ми изгодна и е на почти същата цена като Gtx 1050ti

0 Likes

Да, на добра цена е. Няма да сбъркаш с нея.
Но наистина виж размерите на кутията, за да не се налага накрая и нова кутия да ти трябва.

0 Likes

Само захранването (предполагам, че кутията позволява това с, което идва да се махне).

Според мен си струва да вземеш захранвне и RX 570, вместо GTX 1050 Ti. RX 570 е доста по-мощна и ще си струва допълнителните пари.

@Sab3rAt3na69

За монитора съм съгласен, но не виждам връзката с мишката и слушалките. Можеш да имаш RTX 2080 и да си с мишка и слушалки за 40 лв. Ако не играеш Esport заглавия, едва ли ще ти трябва повече.

Само за протокола, AMD видеокартите нямат C.U.D.A ядра, a Stream процесори. Знам, че за игри правят едно и също, но мисля че е важно да се прави разлика.

2 Likes

Захранването най-вероятно ще издържи, само ти трябва преходник molex към 6 по-нова букса. :wink:

0 Likes

И пожарогасител до бюрото.

5 Likes

6 Likes

jpg_640x640 Единия от колегите в серивза го ползва за rx580 - ката си и върши работа… 2рия ватиант е 8 пибов, а първия 6… Но тука играе и роля захранването което, чще супер евтино от факта че идва с кутията… Купи си бово захранване за да не стане белята…

1 Like