Почасова работа за малолетни!?

Здравейте, от доста време си търся някъква почасова работа защото като няма как наще да купуват това,което пожелая постоянно. Примерно наскоро започнах да се интересувам от фотография и исках да ми вземат фотоапарат на добра цена, но понеже ми бяха взели нов комп за Коледа остана чак за рожденния ден(края на лятото). Някой има ли опит с такива работи и мислите ли че може да се намери такава в средно голям град (Пазарджик{на 37 км от майнатаун} )?

5 Likes

Само да направя едно уточнение, което може да не знаеш:

• малолетен - до 14 годишна възраст;
  • непълнолетен - 14 - 18 годи;
  • пълнолетен - над 18.

Та ако нямаш 14 трудно ще те вземат на работа някъде.
За да станеш фотограф, предполагам първо трябва да си помощник на друг фотограф, за да се научиш да снимаш или да имаш образование за фотограф (или нещо подобно). Това, че имаш камера не означава, че можеш да снимаш с нея.

7 Likes

Има курсове, които са скъпички и после вземаш сертификат за фотограф
Не съм карал такъв, но много бих желал, защото фотографията ми е хоби

6 Likes

Ако си над 14 г би могъл да си намериш почасова работа, но тя ще е нещо от сорта на: да раздаваш брошури, или да въртиш табела облечен в костюм на поничка :kappa:
Имам един приятел който си беше намерил работа за 6 часа на ден в една автомивка да търка коли беше от сорта на 10лв на ден обаче не знам колко е легално тва с автомивката.
Искам да кажа че колкото и странно да звучи онова с брошури те или костюма (познавам такива хора) те имат някакъв договор и всичко е законно, докъто при автомивката не беше така.
(пс:Аз съм от Пловдив) Надявам се да ти е помогнало, поне малко :smiley:

3 Likes

АЗ не мисля да ставам професионален фотограф просто имам приятели, които се занимават с фотография и е доста интересно.:g47hype: :kreygasm10000:

Тази година ще правя 13 :ggbebe:

4 Likes

Също догодина предполагам ще си в 8ми клас та ако сега изкараш хубави оценки за края на годината(годишни) ще може да кандидатстваш за стипендия с тези оценки в началото на другата учебна година
Ако те интересува за стипендиите кажи ми да ти го обясня я по-подробно
Аз съм 8-ми клас и вземам стипендия сега за втория срок със оценки от първия срок :smiley:

4 Likes

Привлекателно :jaba:

4 Likes

Ще те разочаровам, но другата година съм 7ми :g47kek:

4 Likes

Значи си роден в началото на годината?

3 Likes

Август(десет символа)

3 Likes

Ясно…
Аз пък съм последния месец на годината, затова всички ми се струват по-големи :g47kek:
Edit: въпреки това стипендията е хубав начин да изкарваш прари без труд но ще можеш чак в 8ми клас да получаваш

3 Likes

Все пак ще потърся обяви за поничка в заплата бг :feelsrichman:

4 Likes

Не забравяй че може да търсят хора за търкане на коли в най-близката автомивка :kappa:

3 Likes

Шефа на автомивката до нас ни е познат :rollsafe:

3 Likes

:pogchamp: схеми :lul: :kappa10k:

5 Likes

Все пак може ли да ми обесниш за стипендиите(на лс ако искаш)

2 Likes

Добре ей сега ще ти пиша
Иначе стига сме писали тука че Готика пак ще се кара че на чат сме го обърнали :g47kek:

2 Likes

Иха тоз тука за стипендии ми говори я едвам крепа нещата колкото да завърша годината :wutface:

3 Likes

Мога да ти кажа, че аз съм фотограф и… Бая трудно може някой да те наеме, ако не правиш 'убави снимки.

5 Likes

+1 @Trabanta

4 Likes