Охлаждане за процесор и термопаста

Здравейте, чудя се, дали да си взема водно или нормално охлаждане
за процесора(i7-8086k). Чуденката е главно между
“CoolerMaster MasterLiquid ML240R RGB” ,
" be quiet! DARK ROCK PRO 4" и “Noctua NH-D15”. А другото е нормална термопаста или
течен метал.

Зависи какво търсиш… нещо за окото, или нещо, което ще издържи години. И тук подчертавам че водното не е съвсем безопасно. Може да протече от много места и няма да е без последствия.
Ппц и 3те охлаждания ще са достатъчни за овърклок до 5гхз, та и нагоре.
Аз съм ЗА течният метал, но не знам каква са повърхностната сплав на охладителите. Защото ако не знаеш, течен метал не може да се слага върху алуминий. Знам че е позволено на мед.

Знам че течен метал не трябва да се слага върху алуминий. А пък за охладителя искам нещо което да ми държи процесора хладен.

Не съм работил с тях и не мога да ти кажа, кое е най-доброто. Това което ще ти предложа е да изгледаш няколко ревюта със 8700к и гледай да е горе долу един и същ клока, като си записвай температурата и после ги сравни. Даже може да има сравнения/comparison между въздушните.

Термопаста и не бих заложил на включена в комплекта. Вземи си някоя от на grizzly

Течният метал ще ми държи процесора по хладен.

1 Like

Избираш между развален охладител и 1 градос отгоре
Термопастите на grizzly са 500000000к000е0000% по добри от течен метал
Ако си краен за течния метал можеш да спестиш и да сложиш метално фолио
Бъзикам се

Мисля, че ако е върху меден охладител е ок.

Реших да си взема be quiet! Dark Rock Pro 4 и Течен метал.

1 Like

Добър избор за охлаждане, но не слагай течен метал между охладителя и процесора, ако случайно се получат вибрации от скапване на някой вентилатор (макар и малко вероятно) може да се разтече към дъното и да стане късо. Разликата не е толкова голяма, сложи си един Thermal Grizzly Kryonaut и ще си перфе. Аз лично съм с Arctic MX-4 и съм доста доволен.

1 Like

Ще плачеш, мноого ще плачеш с тоя метал

Охлаждане noctua
Термопаста artic mx 4 :slight_smile: с нея охлаждам ryzen threadripper 1950x 4.0 clock

1 Like

Значи ще си взема обикновена термопаста на thermal grizly. А be quiet! dark rock 4 pro да не е алуминиев?

1 Like

Кво ти пука, пастата няма да го изяде