Комп за около 2000лв

Понеже съм… ИДИОТ по отношение на хардуер мисля, че достатъчно компетентните от този форум могат да помогнат. Пробвах сам да си избера частите и не се получи
На интел около 2000лв
И кутията да има място за записвачка!!!

За какво ще го ползваш?:thinking:
Само за игране на игри или и за записване, видео обработка, стриймване???
И защо точно Интел? Ако ще играеш само игри е добре, но за всичко останало AMD може да свърши по-добра работа. :wink:

2 Likes

Обичам интелите, винаги ще ги ползвам.
Ще го ползвам за всичко което можеш да се сетиш
(edit): и поне за интел знам че са vr ready. Дори и райзен да са, не мерси

Като искаш Intel, ето ти Intel:

Пак ти казвам, Ryzen-ите са по-добрият избор за теб, но в крайна сметка си е твоя загуба. Сам казваш, че не разбираш, хем настояваш за Intel, въпреки, че за теб това не е правилният избор.

Процесорът не е толкова важен, като става дума за VR. Главна е видеокартата. Ако искаш машина за VR процесора трябва да е около i5 4460 или Ryzen 3 1300.

2 Likes

Златен си ми
Много благодаря
Ако райзен става за vr менкаме го веднага и компютъра е готов

Стават. Няма нищо специално за процесорите, които са “VR Ready”. Това един вид значи, че са достатъчно мощни за VR. Един i7-3770K от 2011 също “поддържа VR”, въпреки че тогава почти никои нямаше VR headset.

Относно системата, ако решиш да е с Ryzen, аз бих сменил процесора, дъното и рамта с тези:

1 Like

А рамта защо?

Ryzen процесорите са по-бързи, когато са с по-бърза памет. При Intel няма голямо значение, но поради начина по, който работят Ryzen-ите, при тях има значение.

2 Likes

Ок :face_with_raised_eyebrow:
Значи за вр никакви драйвери системни файлове и изисквания към процесора
Ако включа еGPU към калкулатор ще върви

Това не го разбрах. :sweat_smile:

Иначе, това с рамта има общто с това как са свързани ядрата при Ryzen процесорите. Мога да обясня ако искаш, но ще отнеме малко време. :slight_smile:

1 Like

Само кажи иска ли се нещо от процесора от страна на софтуер

Ако говориш за VR, не. Като цяло, освен а гледане на температури и други статистики, не ти трябва никакъв софтуер за процесора за каквото и да било.

1 Like

:grin: :ok_hand:
Относно райзен може да почакам до лятото за новото поколение

1 Like

@Gffrvbutcfginig Това с "VR Ready"е просто маркетинг трик, VR Ready продуктите не се отличават с нищо от останалите. За VR е достатъчно компютърът ти да подкарва съответната игра с поне 90 fps (HTC Vive работи на толкова), нищо друго. :wink:

2 Likes

Аз с ryzen 5 2600x / gtx 1070 вдигам без ограничител над 500 fps в beat saber
HTC Vive pro

2 Likes