Бюджетна видеокарта

Здравейте колеги. Споделете бюджетна видеокарта в диапазон 250 / 300лв. Кое в момента е най-добро спрямо цена-качество за тези пари… Към какво да се ориентирам AMD или Nvidia? Разбира се няма да се играе последните заглавия игри това ми е ясно, но спрямо ниския бюджет цена-производителност какво бихте ми препоръчали…

Конфигурация:

1. CPU - i3 4170 (3.70 GHz)
  2. RAM - 8gb / DDR3 1600MHz /
  3. Motherboard - asrock h81m-dg4
  4. Сегашната видео карта е - Nvidia GT 730 :poop:
  5. SSD ADATA SU650 240gb
  6. Power Supply - 500watt / китаец / ( ако е 400w реални значи е добре ) по натам ще го сменям ,но в момента бюджета не го позволява !!!

Компютъра се използва главно за филми / интернет и затова не ми се наливат пари в него… но идва ден ,когато искам да разпусна с някоя игра ,а не е забавно ,когато вадиш 20-30 fps

Благодаря предварително :jaba:

1 Like

Аз взех rx 580 8gb за 265 с 2 години гаранция, втора ръка. Според мен няма смисъл от чисто нова при този бюджет.

2 Likes

За 269 лв. мисля, че е супер опция. Малко по-бавна е от GTX 1050 Ti (зависи от играта колко).

Ако можеш да събереш 319 лв. има RX 570, която е доста по-мощна и e горе-долу 1,8 пъти по-бърза от GTX 1050 Ti. Говоря за 4 GB модел.

И ако ти се намерят повечко пари от някъде (379), можеш да вземеш 8 GB версия (според мен това е опцията, която си струва най-много).

Имай предвид, че ако мислиш да взимаш RX 570 или втора ръка RX 580, ще е НАИСТИНА добра идея да смениш “китаеца”.

1 Like

Мисля за зашия една 560 4g за 269лв. За това PC не мисля да инвестирам повече пари.

Я споделете само за преходник от Dual-link DVI-D към VGA преходник, че монитора е стар. Иначе пак си е 1080p с доста добри цветове, но от към конектори е доста орязан. Трябва ми един свободен HDMI за телевизора ,че главно гледам филми на него и остава или DisplayPort към VGA или DVI-D към VGA…

Трябва ли ми нещо активно или само пасивен преходник ще свърши работа?

Благодаря на всички за отделеното време и съветите :slight_smile:

Да, освен VGA, само DVI-A и DVI-I са аналогови. За всичко останало ти трябва активен преходник към VGA. :wink:

1 Like

Ясно мерси :slight_smile:

🤔