ТЕРМО ПАСТА ПО Пиновете на сокета :(

След предишния ми пост за Изключването на компа реших да го махна и сложа… Явно съм сложил много паста предния път и падна върху сокета

помощ…

1 Like

Ако не си го пускал може и да се спасиш. Ако сега го пуснеш ще даде на късо 100%.
Сега целта ти е да изчистиш всичката паста от там до положение където няма да ти дава на късо.

Препоръчвам ти да отидеш да си вземеш тинки четчици и малки чист спирт. 96 Процента май имаше. След това почваш бавно и нежно да чистиш като археолог докато не си сигурен, че няма контакт между пиновете.

Не препоръчвам памук или клечки за уши, защото влакната остават между пиновете. След почистване за всеки случай го остави 24 часа да съхне въпреки, че спирта би трябвало да се изпари много по-бързо.

Ако искаш ни ъпдейтвай от време на време. Не е толкова голям проблем аз съм чистил пиновете на процесори омазани с термопаста, огъвал съм ги и съм ги изправял и пак си работеха. :smiley:

2 Likes

Уппсссс… Изчисти го с спирт и НОВА. Четка за рисуване ама не чаках 24.часа а 1… :frowning:

1 Like

Не проблем, трябва да е изсъхнал, освен ако не си изсипал цялото шише :smile:

Въпросът е, защо си извадил процесора, преди да почистиш термопастата от него?

Както и да е, случват се такива работи. Кажи сега работи ли компютъра?
Щом си стигнал до процесора, предполагам си пробвал първо да извадиш рам паметта и пак да я сложиш.
Също провери дали копчетата за включване и рестартиране не правят проблем. Просто ги изключи от дъното и виж пак дали ще гасне :wink:

Едва ли, термопастата не е проводима.

1 Like

Имаше много паста навсякъде изчисти го но беше останала малко. Ся работи ее поне върви а не съм оправил пробелма от предния пост :slight_smile: проверих рамта и копчетата преди това

1 Like

Какво?! Кое не си оправил не разбрах.

2 Likes

🤔