Лаг от никъде думи за 15 знака

След като си купих маинкрафт в другите игри от време навреме от 150-300 фпс пада до около 10 опитах да верефайна кеша да преинсталирам и други ама нищо игрите на които тествах са: Team Fortress 2 Cs:go Minecraft terraria under lord и ksp и проблема се появи на всички с изключение на terraria когато проверих диспечера на задачите показа че изискват много от процесора проверих да не е вирус или има разни грешки ама не помогна. Параметри: процесор- AMD Phenom™ || x4 940 processor 3.00 Ghz, GPU- NVIDIA Geforce GTX 750Ti

1 Like

Снимай си Task Manager по време на тоя спек да видим какво се качва/спада по време на лага. :smiley:

1 Like

Провери температурите на процесора и видео карата! Кога за последно е чистен компютъра от прах и сменяна ли е термо пастата?

1 Like

1 Like

32% не е много. Но колко RAM имаш, гледам, че е на 80%.
Също, не ми отговори за температурите и почистването. :slight_smile:

1 Like

рама ми е 465 ГБ и използвам около 100 от тях и за чистенето аз го чистя 2-3 пъти на месец но проблема започна след като си инсталирах майнкрафт в началото на юни

1 Like

Няма как да е толкова много.
Цъкни десен бутон върху “моя компютър” след това свойства (или Properties), там пише колко рам имаш. :wink:

Веднъж на месец е напълно достатъчно, дори предостатъчно и на 1-2 години трябва да се сменя термо пастата. Кога последно е сменяна твоята? :thinking:

Виж и дали Windows-а и драйверите ти имат ъпдейти!

1 Like

Там пише че е 4 гб а компютъра ми е от ноември 2018

1 Like

Значи е от рамта. 4 GB за никъде не стигат. :wink:

1 Like

преди всичко си беше нормално а сега е 200 фпс за 5 минути а след това пада до 10 и се качва пак до 200 но на някои игри няма такива ефекти без значение дали е стара или млада

1 Like

Цъкни на ПРОИЗВОДИТЕЛНОСТ да видим дали нещо не пада по време на спека. Видео/Рам и т.н.
Но съм съгласен, че може да ти е от рамта. 4GB не стигат за нищо и може компютъра ти да ползва харда ти като RAM в най-лошия случай, което не е въобще добре. :smiley:

1 Like

Оправиш го не е от рама а че кутията на компютъра не е както трябва и през лятото вътре става като пещ за стъкло

1 Like

Аз още в първият си пост казах да провериш температурите, ама кой да ме слуша…:neutral_face:

3 Likes

Проверих ама понякога е топло а друг-път горещо

1 Like

:man_facepalming:
Има програми, които ти показват температурата на процесора и/или видео картата, като GPU-Z, CPU-Z, Afterburner и т.н. Пускаш някоя от тях и гледаш колко градуса ти вдигат процесора и видео картата докато играеш. Най-много те интересуват температурите, когато кадрите паднат.

2 Likes

🤔