Въпрос за Стреам и Комп?

Здравейте !
Имам комп с който стреемвах преди време и имах малко проблеми с него… та това е той моля дайте съвети

Процесор: Intel Pentium G3420 3.2Ghz/3m/box/1150
Дъно: ASROCK H81M-GL/1150
рам: EVO VELOCE 2x4gb DDR3 1600
Видео: Palit GTX650 1gb D5
Твърд диск: 500gb SEAGATE SATA3 7200 16mb

та въпросът ми е следния дали тази машинка може да стреемва World of Tanks/Drakensang/Paladins
поне някои от тази игри??
Също така защо Рамта ми варви на 799.6 Mhz а не на 1600 и как може да се оправи това ??
и ако може разбира се да ми дадете идея какво да променя в компа за да стреемвам по качествено и други игри ??

1 Like

За World of Tanks и Drakensang, би трябвало да е добре, но ще е на лимита и качеството няма да е добро.
Силно бих препоръчал да си вземеш нов процесор. Новите Pentium-и могат да се справят със стрийм (донякъде), но твоят е от по-старичките и няма hyperthreading. Ако не искаш да сменяш паметта и дъното, бих препоръчал Intel Core i5-4460, понеже upgrade към i3 няма голям смисъл.

За рамта вих каква е и дали поддържа 1600Mhz, ако да разгледай се в BIOS-a на дънната платка. :slight_smile:

проблема е там че не съм много наясно с Биос и нямам желание да бъркам там за да не прецакъм нещо друго а относно процесора и дъното можели да ми препоръчаш някакво ?

За процесора бих казал http://desktop.bg/desktop_cpus-intel-Core_i5_quadcore-intel_core_i5_4460

Иначе в дъното няма проблем (поне така мисля).

1 Like

За хардуерни въпроси винаги е добре да попитате Desktop.bg на тяхната Facebook страница. https://www.facebook.com/News.Desktop.bg/?fref=ts

1 Like

пробвах но никакъв ефект затова питам тук ако може да ми препоръчате дъно,просецор и видео карта общо до към 700 лева?

Intel Pentium G4560 - 143 лева
      Palit GeForce GTX 1050 Ti Dual OC - 368 лева
	  Gigabyte GA-H110M-S2 - 114 лева
	  8GB DDR4 2133MHz GOODRAM - 111 левa

Обща сума с ДДС от Desktop.bg = 736 лева
1 Like

Не забравяйте да използвате код G47 да 3% процента отстъпка за да спестите некой лев. xD

1 Like

Здравейте отново промених си решението за ъпдеитване и прецених че може да е по добре да взема нещо ново като това :
процесор:
INTEL CORE I5 6400 @ 2.70 GHz QUAD CORE 6MB CACHE
д.платка: ASUS H110M-A M.2
памет: 2x4GB DDR4 2400 CRUCIAL
SSD диск: 256 GB A-DATA M2 SX8000 PCIE
диск: 1000GB TOSHIBA 7200 32MB SATA3
видеокарта: GIGABYTE GEFORCE N1050OC-2GD DDR5
Клас видеокарта: GEFORCE GTX1050
DVDRW: LG GH24NSD1
клавиатура: мултимедийна
мишка: оптична
SN: 38138068
Захранващ блок: FORTRON FSP500-60GHN 500W

та въпросът ми е следния ако премахна ССД-то или го заменя с по малко и премахна Двд-то да взема нещо по добро от рода на процесор или видео
какво ще кажете?

Аз даже не знам за какво ти е DVD :smiley:

1 Like

някакво за 15-20 лв … просто го слагат за да грози кутията :smiley:

Събери още някой друг лев за 1050 Ti. SSD-то е важно. Махай оптиката. Нямаш ли някой стар хард диск да използваш временно например?

1 Like

по принцип може да се мога да намаля харда на 500гб (нямам стар …)
а ти ми говориш за 1050 Тi 4гб нали?
а също така мислех да намаля и SSD-то на 128гб
но като цяло запитването ми е дали с този комп ще може да се играе нормално и да се стриймва с добро качество понеже не съм запознат с процесорите (като цяло тия чаркалъци не са ми ясни) :slight_smile:

Аз лично съм с много мощна конфигурация и не съм толкова запознат с по-бюджетните предложения. Поразрових се малко за информация и стигнах до извода, че Core i5 6600 ще е по-подходящ от 6400. Като цяло натоварването се отразява точно върху процесора при стрийм.

Абе аз гледах, че OBS прима и енкодъри от видео картите и не разбирам дали това значи, че можеш да караш видео картата ти да обработва стрийма. При мен като го пусна нещата ставаха по-зле. :joy:

1 Like

Енкодърите от видео картите са супер само за записване понеже, за да изкарат доборо качество са нужни някъде около 60000 kbps, което за twitch просто няма да стане.

@Ovcharski i5 6600 ще е по-добър, но според мен не си струва сравнен с i5 6500 (жалко, че го няма в Desktop.bg), понеже 6600 e 72 лева по-скъп и е само с 300 MHz по-бърз, което според мен не си струва. :slight_smile:

Аз съм на лаптоп с Intel core i7 6500u 3.1ghz , Nvidia GeForce GT 920mx 25th ,8 GB RAM . Как ще вървят стриймовете на него? Защо като добавя Game Capture в obs екрана си остава черен дори да съм избрал игра и да съм в нея?

Щом го имаш, тествай го. :smile: Иначе не мисля, че ще е много добре понеже е 2 ядра / 4 треда, което е равно на Core i3. Пък и видео картата не е много добра. Ако Game Capture не работи пробвай с Display Capture.

А и става дума за мобилен процесор, а не десктоп

1 Like

Нищо не рискуваш, ако пробваш. :wink:

1 Like