Помощ за компютър или лаптоп

Здравейте форум! Искам да ви помоля за помощ. Трябва ми лаптоп или компютър който да поддържа игри като Fortnite, Minecraft, the Forest и други по леки. Макс за 2000 - 2000 и няколко лева

Ако ще играеш по-леки игри, няма смисъл да даваш 2000 лева. Ако искаш, мога да пробвам, да направя оптимална конфигурация по-малко?

2 Likes

Искам стига да не проблем, но вземи в предвид и the Forest защото тя е тежичка!

Тя е неоптимизиранта, но те разбрах. Ще видя какво ще намерия. Мислиш ли да stream-ваш или да правиш клипове?

3 Likes

Възможно е видеа но ще са на мс или на по леките игри

Май няма да ми помагаш

Много пътувам последните няколко дни и нямам време. Ще намеря нещо.

1 Like

Благодаря ти :heart:

Цена: 1520 лв

Отначало исках да сложа от новите Ryzen-и, но този ще свърши работа и е около 200 лв по-евтин. Ако решиш да записваш, можеш да използваш енкодера вграден във видеокартата, за да не товариш процесора. Качеството на енкодера на AMD видеокартите не е много високо, но понеже няма да stream-ваш, може да вдигнеш bitrate-a и всичко е 6.

Тея онтелски ssd-та на ниво ли са… Обмислям купуване скоро

Еми, моето не е такова, но за цената изглеждат добре.

1 Like

някои да ми кадже задължително ли да слохджа термо паста на комп

Ако сглобяваш нов компютър, има фабрично нанесена термо паста върху охладителя.
Без нея процесора ще прегрее. Ако махнеш охладителя (примерно за почистване), трябва да смениш пастата, преди пак да го сложиш. Също така, след време, термо пастата, губи свойствата си и трябва да се смени. На 2-3 години е нормално да се сменя, зависи от пастата.

аз ще си зглобявам затова питам

🤔