Как мога да използвам втората си видео карта?

Здравейте
Преди няколко седмици казах че си взех нов комп и сега видях че имам две видео карти
една вградена AMD R5 и другата ми карта AMD RX530
та въпроса ми е как мога да използвам AMD RX530 а не Amd R5
гледах видеа в интернет но няма нищо полезно + че нямам AMD additional settings и не мога да си оправя проблема ако може някой да ми помогне ще съм много благодарен!

снимки на AMD SETTINGS

Включваш монитора към видео картата, а не към дъното и готово :wink:

3 Likes

Проблема е че съм на лаптоп
грешката е моя че не съм написал лаптоп вместо комп

Не знам точно къде е на AMD картите, но би трябвало да можеш, да настройваш всяка игра, индивидуално, на коя карта да работи. Или когато отваряш дадена игра, цъкаш десен бутон върху нея и трябва да има нещо от рода на “Run with graphics processor…” и там може да избереш 1 от двете карти (или поне на nvidia беше така).

Вторият вариант няма да работи с преките пътища създадени от Launcher-и, като Steam, Epic, Origin и т.н.

Повечето игри би трябвало по default да се отварят с външната видео карта.

2 Likes

При мен като цъкна с десен бутон няма нищо свързано с картите или като отида в настройките за игрите не мога да използвам всички и не ми дава избор коя от двете да използва

1 Like

Надявам се това да помогне
https://www.amd.com/en/support/kb/faq/dh-017

1 Like

Вече съм чел този блог но не ми помогна

1 Like

Какво ти излиза в “Switchable Gaphics”?

1 Like

ето това

1 Like

Ами ето! На лига, примерно, ти е избрано high performance, което според блога, който пратих, означава че ползва външната видео карта. Ако цъкнеш на Search, вероятно ще можеш да добавиш и останалите си игри или ако отвориш игра, трябва да се появи в current aplications.

Пак точи от по-слабата видео карта
май ще е най добре да занеса лаптопа си на ремонт и там да го направят.
Все пак ужасно много благодаря за отделеното време и за помоща!

Пробвай да сложиш и това на High performance
Лигата има няколко .exe-та
Трябва да стане някакси

Иди в device manager, дясно копче на по-слабата видеокарта и дай на Disable device. Така по-слабата карта даже на е активна. Това го правя с моя лаптоп.

2 Likes

След като спра драйвера на едната видео карта ми излиза че нямам драйвери за другата а излиза че имам

Инсталирах ново приложение в което пише колко са градусите на компонентите
но ясно се вижда че GPU 2 не работи

Тук има друга настройка която според мен е за настройване на видео картите

мисля че това до някаква степен ще помогне за оправянето на проблема

🤔