Компютръра ми се изключва

Здравейте от няколко дни се срещам с проблема че компютъра ми спира като пусна фортнайт но в тестове като Prime95 intel burn test няма проблеми само като пусна фортнайт.

1 Like

Какви са ти частите на компютъра ? Излиза ли някакъв error или директно гаси ? Какво пише в нета за този проблем ? След някой ъпдейт ли се случва ? Пробвал ли си да го оправиш по някакъв начин ? Ако да какъв? Като имаш проблем гледай да даваш колкото се може повече информация.

2 Likes

От тази Китайска, игра всичко може да се очаква.

Аха ок.

Screenshot_3

2 Likes

Първо искам да се извиня за късния отговор!
частите са Xeon X5650 4.2 OC MB Asus P6T Deluxe V2 RAM Kingston genesis 3x 4GB & Corsair Dominator 3x 2gb R9 280X Dual-X OC
PSU от снимката Screenshot by Lightshot (на 10 години е и вероятно деградирало)
PC - то се гаси директно започна и в бенчмарковете когато всичко е натоварено но ако го оставя за 30 мин изключено после може да седи на всички бенчмаркове едновременно без да се изключи
начините които пробвах да оправя проблема са:

• чистене на PSU-то и цялата система от прах
  • махане на клока на процесора
  • добавяне на охлаждане на южния и северния мост на дъното защото са топлички

При мен беше подобно игрех LOL и minecrft без проблеми но като пусна нещо по-тежко за видеокартата компа се гасеше дирекно. Оказа се захранването че не достика с много моалко. При мен се оправи с по-мощно захранване.

1 Like

при мен сигурно е деградирало това захранване е 850W и няма как да не е достатъчно за тази конфигурация до преди няколко месеца буташе 2 HD 5870 в крос без проблеми

1 Like

Доста странно. Горе-долу изискват еднакво захранване. Аз лично преди да взема по-мощен захванващ блок пробвах с 2 едновременно за да се убедя, че е от там проблема. Може да пробваш същото за да изключим това като вариянт за проблема.
П.П. За 2-та блока ползвах такъв адаптер.

1 Like

280X изисква по - малко ток от колкото 2-те 5870-ки

1 Like

дори 1 5870 харчи повече

1 Like

В такъв случай щом частите си работят под стрес тесвове предполагам дъно. Видимо надути кондензатори… иначе трявба да тестваш и следиш в кой момент гаси. Дали губи волтаж дъното в определен момент. За друго не се сещам какво може да е.

1 Like

ами махнах клока на процесора махнах половината рам плочки и компа не се изключва предполагам е от захранването защото за 10 години няма как да не деградира пък частите ми дърпат към 600 вата клокнати

1 Like

Виждам ,че имаш 2 различни вида плочки рам пробвай да махнеш единия вид примерно Kingston-а и виж дали ще гаси ако не стане пробвай да махнеш тази на Corsair чувал съм ,че като имаш 2 различни вида рам може да излязат много странни проблеми.

1 Like

ами аз съм махнал плочките на corsair защото те са 3гб плочки по 2 гб и съм останал само с тези на kingston защото са 3 плочки по 4гб PC-то вчера се изгаси дори без клок 3-те плочки рам все още мисля че захранването ми е деградирало и просто не може да поддържа компонените все пак са стари и искат доста ватое

1 Like

Пробвал ли си memtest на рама? Аз имах проблем със сини екрани, защото една плочка рам се беше скапала и си вървеше, но явно на моменти дава грешки.

1 Like

да правил съм мемтест и то 2 пъти

1 Like

🤔