Коледните промоции покрай видео картите?!

Здравейте, купих си части преди няколко месеца и си сглобих тази конфигурация с надеждите в бъдеще да взема видео карта и да не го пипам в бъдещите 4 години максимум:

*Ryzen 5 3400G
*Gigabyte B450 Gaming X
*XPG gammix D30 8GB x2 (16GB) 3200Mhz
Монитора ми: Аcer Nitro RG241YPbiipx има Freesync технология
и хард диска, ссд-то и кутията не мисля че са важни.
Та преди 2-3 месеца следях 1660 Super на MSI и Gigabyte и цените им бяха около 450 до 500 лева максимум.
А в момента тези карти или ги няма никъде или цените им са в порядъка на 650-700 лв.
Въпросите ми са:
Да изчакам ли няколко месеца да видя дали ще спаднат цените?
Да си купя ли 1650 Super на MSI или Gigabyte или Radeon 570?
Ще сгреша ли ако взема 1650 Super или Radeon 570?
Ще изгубя ли нещо ако не използвам Freesync-a?

Игрите които главно играя и искам да изиграя са:
Rainbow Six Siege
The crew 2
Minecraft от време на време
GTA V
Rocket Leauge
PayDay 2
Warframe
Fortnite
Watch Dogs 1 и 2
Just Cause 3
Fifa 19-20
и другите няма смисъл да ги казвам защото са стари

Благодаря за отделеното внимание!
P.S: Не знам дали тази тема е за тук или за FAQ затова се извинявам предварително ако съм сгрешил местата :kappa:

Здравей!
Доста гадно се е получило, цените на всички видео карти са завишени, дори и на 1650S и 570, спрямо това което бяха.

Нищо не се знае, така че няма как да отговоря на този въпрос. Трябва сам да прецениш за себе си, дали тези видео карти ще ти свършат работа или не. Виж и другите варианти, които съм посочил по-долу!

RX 580 е на същата цена като 570, така че въпроса е между нея и 1650S.
GTX 1650 Super, вероятно би вадила повече fps в някой игри, но RX 580 8GB има 2 пъти повече видео памет, което означава че ще можеш да увеличиш качеството на текстурите повече.
Така че, ако играеш компетатив и искаш възможно най-много FPS, 1650S е по-добър вариант, но ако играеш повече chill, singleplayer игри RX 680 8GB според мен е по-добра, особено за по-нови игри. И в двата варианта 1660 Super би била по-добра, но какво да се прави!

Друг добър вариант е 5500XT 8GB, но тя отива към 600лв., което може да е извън бюджета ти.

Има и още един вариант, ако не те притеснява да вземаш части втора ръка, GTX 1070ti върви за около 400лв. втора ръка и е доста по-добра от всички изброени по-горе.

Да, без него може да се получава неприятен screen tearing което може да изглежда много гадно в някой случаи. Което дава още една точка към AMD видео картите.
Nvidia добавиха gsync съпорт и на някои Freesync монитори, но мисля че твоя не е от тях. Все пак може функцията да се активира, но ако мониторът не е сред одобрените, може да предизвика, различни гличове, като премигване на картината или да работи само в тесни граници, примерно от 60 до 100Hz, вместо пълните 1 - 144 Hz.

Това е което, мога да ти кажа. Помисли, кое е по-добре за теб и избери! Ако имаш още въпроси, питай, ще се опитам да отговоря! :slight_smile:

1 Like

Обмислял съм да търся 1070 Ti втора ръка обаче ме е страх да се доверя на някого от OLX че не е копано с нея и “няма забележки” както пише на всяка обява

По принцип, копането, не е проблем, но все пак не се знае в какво състояние е видео картата и дали работи въобще.

🤔