Искам да upgrade-на на dual channel ram, но имам един проблем

От извесно време съм с PC и имам 8gb ram и реших, че ще е добра идея да up-на на 16gb dual channel, потвърдих, че рамта ми е ddr4 с cpu-z, но охлаждането на процесора ми пречи (имам само 2 слота smh), ето снимка. И ако не се вижда добре в снимката, охлаждането ми седи върху свободният ми слот за рамта… има ли нещо, което мога да направя или просто да се откажа?

Свали охлаждането, смени рамта и пак го сложи :wink: това е единствения начин.
Моя охладител е същия и веднъж трябваше да разглобя половината компютър за да извадя точно тази плочка и рам и да я сложа отново, защото, компютъра, не я откриваше :frowning:

2 Likes

Мен ме беше страх, че охлдителят и рамта няма да се поберат заедно, но щом ти си бил в същата ситуация се успокоих, thnx.

Моята рам изглежда със същата височина. Може да упира във вентилатора, но той може да се премести 1-2 пластини нагоре и няма да пречи :wink:

2 Likes

Update: well shit, нашете казаха, че не искат да “рискувам” и не мога да купя рам. Съжалявам, че ви изгубих времето.

Просто премести тази която имаш под охладитетя, за да видиш дали ще се събере и ако си купиш друга, ще можеш лесно да я сложиш на сегашния слот :slight_smile:

Проблемът е там, че, well… мислят, че ще преебЪ нещо. То аз съм втора година в гимназия за ел. техника and shit, ама…

1 Like

This is so sad! Alexa…
Както и да е.
Успех, с компютъра и най-вече с гимназията!
Живи и здрави :slight_smile:

3 Likes

🤔