Какво да upgrade-на?

Здравейте по-накратко ще го карам…Бих искал да ме залеете със съвети какво да сменя…В момента конфигурацията ми е : Gtx 960;I3-4170;8Gb RAM,и това което искам от вас е да ми кажете какво да си взема (втора ръка) : нова видео карта (gtx 1050ti) при което на практика бих имал ботълнек,но имам и втори план и той е да си взема I5-4690k за да мога да имам повече „акъл“ от колкото „мускули“ ако ме разбирате… Благодаря предварително няма грешни мнения <3

Ако ти трябва повече fps видеото първо :slight_smile:

1 Like

Да но ако ъпгрейдна видеото предполагам че ще има накъсване тоест леко ще спича ако да вярно ще имам повече фпс но на каква цена…А ако ъпгрейдна процесорът само леко ще се вдигне фпс-а (4-5 фпс) но компютърът ми ще работи по оптимално…

Ако почакаш малко няма ли да е по-лесно да си купиш части като сега малко по-малко Nvidia се противопоставя на копачите и би трябвало следващият месец два да спаднат цените. Поне според мен. А и ще излизат доста нови части скоро

2 Likes

Този i3 процесор още е сравнително добър. В повечето игри не би трябвало да има голяма разлика, но примерно в GTA 5, би усетил нещо. От друга страна няма смисъл да взимаш i5 от Haswell генерацията. Новите i3 от 8-ма генерация си струват повече, поне според мен. Вярно е, че ще трябва да взимаш нова RAM и дъно, но това ще трябва да го направиш рано или късно.

1 Like

Тоя коментар няма никаква логика. :smiley:
Как ще имаш повече карти ама ще ти е насечено и за какво ти е да сменяш процесора ако не го ползваш за нещо като Render? :smiley:

2 Likes

Благодаря на всички за предложенията и тн…в крайна сметка да не сменям нищо освен ако не реша да стриймвам,записвам?

Ако искаш игрите да ти вървят по-добре, вземи си видеокарта.

🤔