Имам проблем с USB-тата на лаптопа ми

Имам 2 USB-та на лаптопа ми и от време на време спират да работят, най вече в най-важните и напечени моменти в игрити :smiley:. Ако може помогнете ми.

Ще ни кажеш ли какъв ти е лаптопа и на кой Windows си или да отгатнем?

Windows 8.1, asus x501a

Въведи модела на компютъра си в нета и добави drivers и търсиш необходимите драйвъри за usb портовете ако не са сложени правилните… , че до колкото знам windows 8.1 не прави магии…
Ако пак има проблеми вероятно има проблем в самите USB портове.
Ти за какво ги ползваш иначе?

За мишката и охладителната дъска

Ако актуализирането на драйвърите не помогне пробвай това:
(Ако Windows-а ти е на английски се ориентирай по картинките)
(Аз съм на Windows 7, но на 8 трябва да е същото)
Контролен панен -> Хардуер и звук -> Опции на захранването

Избери “Високо производителност”, след това:
“Промяна на настройките за плана” -> “Промяна на допълнителни настройки на захранването”.

В настойките които ти излизат цъкаш плюсчето пред “Настройки за USB”, след това пред “Настройка на селективното временно изключване…” и на “Настройка:” го правиш от разрешено на забранено.

Надявам се да помогне.

Мерси за помоща и за сега няма проблеми. Стана без драйверите.

Горния коментар ли ти помогна да ги оправиш?

Този коментар ми помогна. Все още се чува онзи звук когато вадиш и слагаш usb, поне не спира, за което съм много благодарен. Ако може и с звука да ми помогнете.

Ако някой коментар ти реши проблема цъкни това.
image
Иначе ако се чува звука, че постоянно буташ и вадиш USBто виж да не е от кабела. Иначе може и да ти отказват портовете. :sob:

Там, където кабела влиза в USB буксата, започни да го огъваш в различни посоки и слушай за звука. Най-често там прекъсват кабелите.

🤔